Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Karel Musil / 34 let / Supporter/QA / Wien (Zahraničí)

Komentář

Přejít na komentáře

Atlantis III: The New World

  • PC 70
Rád bych jednou prozkoumal okolnosti vzniku této hry, protože zatím to vypadá jako šílený vanity project s Chiarou Mastroianni (dcera Marcella Mastroianniho a Catherine Denevue, jestli někomu ta jména něco říkají) v hlavní roli (vzhled hlavní představitelky a dabing anglické verze (i když bych se vůbec nedivil, kdyby se dabovala i ve francouzské a italské verzi. Francouzská vznikla nabeton).

Mohl bych tu házet pojmy jako impresionismus a francouzské neobaroko, ale asi by to nemělo moc smysl. Takže ve zkratce: v pořadí třetí Atlantis od Crya byla napsána opět dvorním Cryo scénáristou Johanem Robsonem a nacházíme zde ještě méně pojítek s předchozími díly: zůstává létající loď, místo tří světů z Atlantis II se nabízejí opět tři, ale jsou nepoměrně kratší a navíc první (egyptský sen) musí být dokončen jako první. Dalšími pak jsou pravěká Sibiř a příběh zloděje z Tisíce a jedné noci. Po absolvování všech částí (v každé z nich opět získáte část informace vedoucí k tajemnému místu, tentokrát vám je bude dávkovat mluvící delfín v bludišti v křišťálové lebce (!) budete opět posláni do nové lokace, jejíž jméno je vám tentokrát zatajeno (opět Shambhala?).

Vizuál hry vypadá stále znamenitě, i když v době vydání to muselo být teprve žrádlo. Hudba má něco do sebe, ale není ani zdaleka tak pamětihodná jako u prvních dvou dílů - ostatně, Pierre Estéve ani Stephane Picq už se potřetí nevracejí.

Bugy. Možná za to mohl můj počítač, možná nové vydání na DVD pod hlavičkou The Adventure Company, ale delší animace se mi sekaly, v části se zlodějem se pro jistotu nepřehrávaly vůbec a navíc mi až do konce hry zmizelo namluvení. Naštěstí (nebo naneštěstí?) je hra tak krátká, že to zase tak moc nebolelo... no, bolelo, kdybych za to dal tisícovku a ne dvě stovky v kolekci s Atlantis: Evolution...:)

Nejlepší puzzle za hodně dlouhou dobu: mýtus o Osirisovi. Nejhorší puzzle: kouzelníkova věž (jedno vedle druhého, včetně deskové hry!); dědeček s babičkou vypravují o Tajemství.

Finále: nepříliš důstojný třetí díl série, "příběh" jako když do vody plivne, spíše než hra pořádná snobárna. Ale přece jen to něco do sebe má - a nebo jsem tak trochu snob;)
+15