Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Radek • 123 let • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Mutant Year Zero: Road to Eden

  • PC 80
Mutant Year Zero: Road to Eden je taktická tahová strategie nejvíce podobná moderním verzím klasického XCOMu, nebo třeba méně známému Hard West, která je ovšem v mnoha ohledech jiná a zejména svá. Především je to hra mimořádně příjemná. A to jak ve smyslu audiovizuálním, tak i svým jednoduchým, ale naprosto jasným nekomplikovaným příběhem, nebo velmi dobře zvolenou základní obtížností. Zejména po druhém XCOMu je fajn zahrát si taktickou tahovou strategii, která není sadisticky obtížná a dovolí hráči užít si gameplay, aniž by u toho musel potit krev nebo proklínat autory. Oproti XCOMu nabízí Mutant vedle tahových soubojů také volný pohyb po mapě (v reálném čase), spojený s hledáním kraftovacích materiálů nebo dalších více či méně důležitých itemů (např. zápisků, které v podstatě vystihuji celou hru - jsou jasné, krátké a občas i vtipné) a jakýsi základní stealth, díky kterému můžete tiše redukovat nepřátelské skupiny o slabší izolovanější členy a usnadnit si tak následný souboj. Co naopak hra naopak postrádá je nějaká hlubší komplexita nebo další vrstvy, nad rámec samotných taktických soubojů. Postavy sice levelovat mohou a můžete vylepšovat i své vybavení, případně nakupovat další, ale to je asi tak vše. Žádný výzkum, žádná správa základny nebo vrstva strategických rozhodování ve hře není, ovšem je třeba podotknout, že se v tomto případě jedná o vlastnost, nikoliv o chybu. 

Hru jsem si užil a v podstatě nenacházím nic, co bych považoval za vyloženě hodné kritiky, pakliže hru přijímám nikoliv jako přímého konkurenta těžkotonážního XCOMu, ale jako kromobyčejně příjemnou alternativu pro ty, kdo se chtějí u hry především bavit. Mutant tuto touhu uspokojí na cca 10 až 15 hodin. Více takových jednohubek!
+17