Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ája K. • 28 let • Content Manager • Litoměřice (ČR - kraj Ústecký)

Komentář

Přejít na komentáře

Burnout Paradise

  • PC 80
K Burnout Paradise jsem se dostala celkem náhodou, a to, když byl součástí mnou zakoupeného akčního balíčku od Steamu. Nejdříve jsem z té hry nebyla vůbec nadšená, jelikož mi po prvním zapnutí přišla složitá (až extra moc). Pak jsem však smashnula několik zátaras a billboardů, zajela první road rage a úspěšně jsem knockoutovala svých prvních 5 aut a už jsem začínala být pomalinku závislá. Po třech dnech jsem se zděsila, jelikož už mám čerstvě vyježděnou burnout licenci a splněných přes půlku achievementů :-O.
Nebudu tu popisovat princip hry, jelikož to už udělalo dost hráčů přede mnou, ale ráda bych vyzdvihla multiplayer. Nejsem typ člověka, co by si užíval hry přes síť, ale tohle je naprosto jiný kalibr. Když nepočítám žádné složitosti, připojování, loadingy, tak multiplayer v Burnout Paradise vůbec není o "závodění", ale o plnění různých challengů: srazte 10 billboardů, přeskočte se navzájem na rampě, setkejte se na střeše Country clubu... a všechno v různých provedeních, ať už to jsou úkoly typu showtime, time running nebo stunt. A snad nehrozí žádná nuda, jelikož jich je skoro 500 (a to jsou ještě modifikované pro počet aktuálně hrajících hráčů!) Nutno podotknout, že po vypnutí se hra automaticky uloží, takže v jejich plnění můžete pokračovat kdykoliv jindy a nemusíte začínat od nuly.

Co bych ale extra ráda vytkla vývojářům hry, je absence "skip" tlačítka, které bych opravdu hodně uvítala, abych nemusela půl minuty koukat na to, jak se mi vybouralo auto nebo pět minut trávit v junk yardu, než mi z nebe napadají všechna auta a já u každého mohla kliknout na tlačítko "continue". To samé platí při oznamování DJ o nové licenci či nových aut. Takhle to zní zřejmě docela banálně, ale po sečtení to šíleně zdržuje hraní.

Každopádně, pokud nejste fanouškem závodních her, vůbec se nebojte zapnout Burnout Paradise, protože tohle je unikátní hra, která ve svém odvětví senzačně vybočuje. A převážně ten multiplayer! :-)

Pro: design, soundtrack (!), multiplayer, otevřený svět (opravdu naprostá volnost), velice propracované výzvy a achievementy

Proti: není zde tlačítko přeskočit "filmové" sekvence, pro získání elitní licence musíte přetrpět opravdu velký stereotyp ohledně závodů (ve hře je pouze cca 8 záchytných bodů, kam v závodech musíte dojet, střídá se jen startovací pozice)

+13