Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Resident Evil 5

  • PC 70
Herní výzva 2018: "Tehdy to začalo"

Moje zkušenosti se sérií Resident Evil nejsou moc velké, dvojku jsem si užil a rád na ní vzpomínám, jedničku jsem nedohrál a ostatní díly jsem bohužel nikdy nezkusil. Od pětky jsem čekal už trochu jinou hru, přeci jen už je to nějaká doba od vydání jedničky a z ukázek vše naznačovalo, že tohle bude hlavně o střílení než o řešení ruzných hádanek.

Na první pohled hra vypadá pěkně, po celou dobu mi i na mém stařičkém pc běžela plynule, takže v tomle ohledu jedině plus. Afrika mi sice jako moc vhodné prostředí pro RE nepřipadá, ale pokud se někam posunout, tak proč ne i v prostředí. Bohužel, to kde se hra moc neposouvá je ovládání postavy a hlavně inventář. Věřim tomu, že na gamepadu se to hraje asi trochu lépe, ale když mám střílet, klávesnice a myš je pro mě mnohem lepší volba.

Chápu že je to už s Residentem spjaté, že postava chodí pomalu, střílet šlo jen když postava zastaví, ale ve spojitosti se změnou rychlosti zombíků, kdy už to nejsou pomalé mátohy, tohle ovládání moc nefunguje. Navíc když vlezete do inventáře hra běží stále dál, což mě nejednou pěkně vytočilo. I když vlastně máte k dispozici dva, ta velikost inventáře je zbytečně omezující. A pokud už chcete provést výměnu s parťákem, chce to víc trpěliosti než by člověk čekal, aspoň u mě :)

Střílení je v pohodě, jen kdyby některé potvory nebyly zbytečné houby na náboje a souboje s bossama jsou trochu jako na houpačce, dobrý nápad posléze vystřídá hloupý souboj s QTE, ale jako průměr vcelku ujdou. Parťačka ve hře mě mile překvapila tím, že není až tak otravná jako to bývá jinde, dokonce dokáže i uhnout pokud mi vleze do úhlu střelby, ale samozřejmě jen v rámci možnosti. Okamžiky kdy místo střílení jen kouká nebo naopak bláznivě naběhne do houfu nepřátel tady také jsou, ale nebylo jich tolik abych tuhle část hry nepochválil. Samozřejmě hra je převážně dělaná na hraní s kámošem, takže pokud jste na to dva, vše funguje mnohem lépe...

Docela mě potěšilo vylepšování zbraní, je to motivace sbírat různe cetky, které pak prodáte a získáte peníze na vylepšení nebo zakoupení nových věcí. V menu pak je spousta článků, odkazů a vysvětlení událostí z předchozích dílů, takže pro mě jako nezasvěceného do přechozích dílů to bylo příjemné překvapení. Po dohrání se vám odemkne možnost záhrát si hru znovu za vaší parťačku, případně mít zbraň s neomezenou municí. Je to trochu změna, ale víc jak třetinu jsem napodruhé už nedal :)

Resident Evil 5 je pro mě trochu návrat k něčemu co jsem kdysi hrál a rozhodně si na tuhle sérii ještě někdy čas najdu a pustím se do ostatních dílů. Za mě lehký nadprůměr.. 70%

Pro: Grafika, Resident, Sheva...

Proti: Dialogy, koridor, ovládání, inventář...

+21 +22 −1