Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Pilgrims

  • PC 80
Moje první hra od studia Amanita Design a rozhodně jsem si nevybral špatně. Moc pěkná kreslená grafika, hezká a přehledná mapa, jednoduché ovládání kde vám stačí pouze myš, to vše je k uživateli velmi přátelské. Hudba je sice minimalistická, ale hlavní je, že mě nenapadlo jí ani na chvilku vypnout, protože občas mám takové tendence, když se hudba moc opakuje.

Musím smeknout před úžasným českým dabingem, který je zde opět jen minimálně, ale zato sedí a naprosto vystihuje různé situace a postavy. Ne jednou mě hra dokonce rozesmála a to se opravdu jen tak nějaké nepovede. Potěšila mě různorodost možností jak jednotlivé situace vyřešit i možnost hrát za více postav.

To a mnoho achievementů přispívá ke znovuhratelnosti. Myslel jsem si, že jsem využil většiny možností jak jednotlivé situace řešit, ale ukázalo se, že na konci jsem měl získaných pouhých 19 karet z 45 možných. Přiznám se, že jsem se bál i záseků, na to jsem expert, ale déle jak na pět minut jsem se nikde nezdržel a hra velice příjemně plynula až do svého konce, který přišel do jedné hodiny. To je zároveň asi jediné mínus této hry, že je dost krátká, ale jako taková jednohubka na chvilku potěšení rozhodně dobře poslouží.

Věřím, že díky Pilgrims se konečně odhodlám i k dalším hrám od Amanity...

Pro: Grafika, dabing, znovuhratelnost...

Proti: Délka hry...

+23