Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Mravenci

  • PC 75
Náplň hry Mravenci je vlastně hrozně jednoduchá, znič hrad soupeře, nebo postav svůj do určité výšky. Hrad můžete chránit hradbou a ke stavbě čí ničení soupeře máte vaše mravenčí společníky, kteří jsou rozděleni do tří kategorií, stavitelé, vojáci a mágové. Každé kolo máte k dispozici 8 karet a je jen na vás a náhodě jestli se více zaměříte na budování čí ničení protějšího hradu.

Samozřejmě zde musíte předvést určité taktizování, ale když vám nejdou karty, tak s tím prostě ani s plnými sklady surovin nic nenaděláte. Ale není to tak vždy. Důležité jsou karty které vám přidávají jednotlivé mravence, protože čím víc mravenců tím víc Adi.. tedy surovin, pochopitelně. A pak je zde jedna karta zvaná Kletba, kterou pokud dostane třeba i víckrát a soupeř ne, máte z poloviny vyhráno, protože vám se díky ní dostane o 1 více všeho a soupeři o 1 všeho vezme a věřte, je to dost znát.

Můžu říct, že jsem už odehrál určitě desítky, možná i stovky her o nadvládu ve zdejším lese a každá měla své kouzlo a taky trvala různou dobu. Zrovna dnes jsem hrál souboj za moje oblíbené černé mravence a soupeř dostával skvělé karty, měl 15 jednotetek a já pouhých 9. Ale co bylo důležitější, neměl postavenou skoro žádnou hradbu a samotný hrad mu také rostl jen zvolna. Sice jsem si s takovou hrstkou vojáků nemohl moc dovolit, ale naštěstí jsem našetřil dost zbraní na kartu Smrtka a jak už z názvu vyplívá, jeho hrad se náhle o dost zmenšil. Co vám mám říkat, můj byl taky jen takový hrádeček a kdyby soupeř dostal nějakou pořádnou kartu, mohl mě šmahem smáznout. Leč, nestalo se a já zůstával ve hře. Na stavbu jsem neměl skoro nic, jen pár cihel, zbraně už jsem vypotřeboval a jediné čeho se mi trochu dostávalo byly krystaly. A v tu chvíli to přišlo, jasně prohraná hra, kde jsem se držel jen zuby nehty a já dostanu kartu Draka. Soupeř neměl šanci a před mým hradem s hodnotou 8 se začalo slavit.

Ano, i tak to může někdy dopadnout. Samozřejmě jsem byl několikrát i na druhé straně, kdy jsem měl nasyslené stovky surovin a ne a ne příjít karty, kterými bych soupeře dorazil. Mravenci mají v tomto své chyby, ale zároveň někdy i to kouzlo překvapení, jaká karta vám zrovna padne. Na chvilku odreagování rozhodně doporučuji.
+21