Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
24 let • Studentka teatrologie, haha • ČR - kraj Plzeňský

Komentář

Přejít na komentáře

Orcs Must Die! 3

  • PC 70
Třetí velký díl série OMD rozhodně nevyžaduje znalost těch předchozích. Princip je stále stejný a vlastně vcelku prostý. Čekají nás hordy nepřátel a řada záhadných trhlin, jimiž procházejí. A právě to je třeba utnout, přičemž k tomu všemu slouží pořádná výbava pastí a dalších doplňků, magie nebo lze usednout do obléhacích strojů. <span class="thumbnail-source">Největší předností je samotná hratelnost, díky níž je Orcs Must Die! 3 zábavnou a návykovou hrou, čemuž přispívají i chytře navržené úrovně. Sama o sobě hra není ani nijak těžká, jedná se však o jeden z těch případů, kdy můžeme říct, že je lehké se ji naučit hrát, ale velice náročné ji zcela mistrovsky ovládnout. Bohužel nastanou i situace, kdy technické nedostatky začnou kazit samotné hraní. Stává se, že se nepřátelé zaseknou mezi pastmi, případně tam zablokují i vás. To pak většinou vede ke smrti, po níž se sice vzápětí znovu objevíte u trhliny, ale stačí i zacyklené omračování od zlobrů, aby se vám zcela rozpadla obrana a nepřátelé si to vesele namířili přímo do trhliny. V těsnějších chodbách se k těmto nepěkným hrátkám ještě často přidává poskakující kamera a zkáza je dokonána.

Zmínit musím českou lokalizaci od Filipa Ženíška, ale dojem z ní trochu kazí fakt, že si hra nedovede vždy s češtinou poradit, respektive s diakritikou. Jde-li však o samotný překlad, ten rozhodně potěší. Nepostrádá nic z nálady originálu, a tak jej lze kromě proklouznutí pár češtinářských chybiček jedině pochválit a ocenit.

Orcs Must Die! 3 není žádným novátorským titulem, nikdy tak ale ani nebyl prezentován. Sází na jistotu a výsledkem je velice povedená tower defense hra. Pravdou je, že se drží ve starých zajetých kolejích a vlastně to celé funguje i potřetí, respektive napočtvrté. Možná by ale nebylo na škodu, kdyby se přece jen v rámci vlastní série a po tolika letech a experimentování s free to play modelem pokusili vývojáři alespoň o pár inovací. Hra kvůli tomu působí spíše jako rozšíření druhého dílu a mnoho nového nepřináší. Ačkoli jí lze vyčítat nedostatek inovací, koncept stále funguje a samotná invence rozhodně nechybí. Nedá se jí upřít zábavnost, chytlavost a motivace k opětovnému hraní. Na druhou stranu se však potýká s problémy, které i v tom nejpromyšlenějším designu a gameplayi dokážou nadělat pěknou paseku. Hra tak občas nastavuje hráči nepříjemné bodáky, a i když nedělá vysloveně nic špatně, potěší zejména veterány a nováčky pravděpodobně aspoň na chvíli zabaví. Kreativní masakrování nejen zelených nepřátel je totiž nesmírně zábavnou a poměrně návykovou záležitostí i přes některá zaškobrtnutí, jichž se hra dopustila.

Více zde: https://www.vortex.cz/recenze-orcs-must-die-3/

Pro: zábavný gameplay a chytře navržené úrovně; rozmanitý výběr zbraní a pastí; výborný hudební doprovod a příjemný voice-acting; pěkná stylizovaná grafika; nenucená motivace; česká lokalizace

Proti: problémy s kamerou a zasekávání nepřátel v objektech; herní ekonomika a odměňování hráče; občas nedoladěné zvuky a animace; v podstatě nepřináší nic nového

+12