Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
29 let • Game Tester • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Timespinner

  • PC 70
Upřímně jsem si během první hodiny hraní říkal, že to asi brzo zabalím. Nudné prostředí jeskyně, nezajímavé souboje, nevýrazná grafika, obyč příběh, neustále se respawnující nepřátelé... ale vono se to pak jaksi rozjede. Získáváte nové schopnosti, zbraně, možnost zastavovat a cestovat časem, fast travel a hra je tak každou hodinou svižnější a zábavnější. Grafika sice pořád zůstane taková nevýrazná, určitě nekonkuruje jiným pixelartovým titulům, ale neurazí.

Jenže nekonkuruje příliš jiným metroidvaniím ani hratelností. Jo, je to zábava, ale nic co by tady už nebylo. Nic co by nadchlo. Ani to zastavování a cestování časem, které potřebujete využít pro další postup jen sporadicky. Navíc nemá hra vyváženou obtížnost. Od 1/3 máte tolik životů a řadoví nepřátelé dávají tak nízký dmg, že chodíte chodbami jak buldozer a všechno vytankujete, aniž byste přemýšleli nad nějakou taktikou. Bossové jsou na tom už o něco líp, ale za celou hru jsem umřel snad jen 3x. Což je dáno i tím, že se nejedná o dlouhou, nebo nějak zvlášť rozlehlou hru. Za jediný sobotní den dohráno i se všemi vedlejšími questy. (nepovažuji to však za mínus, jen pro info)

Shrnutí:
Když se prokoušete první hodinou, tak dostanete zábavnou, leč naprosto klasickou metroidvanii menších poměrů, která nenabízí velkou výzvu.

8. bod herní výzvy 2019 (hardcore)
+18