Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
26 let • MADFINGER Games • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

The Legend of Kyrandia: The Hand Of Fate

  • PC 30
Tvůrci museli být buď pořádně sjetí, nebo proces vzniku musel být úplně stejný, jako v tomto skeči, protože jinak si tenhle nesourodý spletenec divných, nevtipných nápadu nedokážu vysvětlit.
"Co kdyby tam byly disco-stromy?"
"Přesně to hra potřebuje!"
"Co kdyby byl hlavní záporák chodící ruka, jehož původ nebude ve hře ani vysvětlen?"
"Skvělý nápad!"
"Co kdyby jsme se snažili být hrozně vtipní a meta, ačkoliv jednička byla normální fantasy pohádka?"
"Ty mi snad čteš myšlenky! Odteď šéfuješ tomuto projektu!"

Ano, jednička měla svoje mouchy, jako známý dead-end s tulipánem, frustrující dungeon v jeskyni a pár pokus-omyl hádanek. Ale měla kouzelnou atmosféru, nádhernou grafiku a svět, který dával smysl. Kromě pěkné grafiky je tohle všechno ve dvojce pryč.

Hra nemá příběh, nic pořádně nevysvětlí, postavy slouží jenom jako (ne)vtipné vsuvky, obrazovky na sebe ani pořádně nenavazují (ze sopky na létající ostrov, odkud se lanovkou dostaneme na horské středisko), což pravda neznamená, že to musí být hned špatná komedie. No, ale i v tomto bodě druhá Kyrandie selhává na celé čáře. Není to však v tom, že by se tvůrci nesnažili, to ne. Tu snahu cítíte z každé obrazovky, z každé postavy, z každého dialogu, z každé hádanky, ale je to všechno buď trapné, samoúčelné, nebo jenom divně. Hlavní problém vidím ale v tom, že to celé působí nesourodě. Prostě se házely šílené nápady a hlášky, které se spojily do jedné hry, ale nikdo se už neobtěžoval to orámcovat do nějakého smysluplného celku.

Co se stalo? Proč je druhá Kyrandie taková? Vždyť to s jedničkou nemá nic společného. Je snad Scary Movie oficiální reboot Vřískotu? Je Tajemství Oslího Ostrova kánonické pokračování Monkey Islandů? Hnus. Musím ji však přičíst k dobru, že ačkoliv jsem se z akademického hlediska snažil hraní sabotovat, na dead-endy jsem nenarazil.
Good for you!

8. bod herní výzvy 2017
+18 +19 −1