Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jakub Hašek / 33 let / Pardubice (ČR - kraj Pardubický)

Komentář

Přejít na komentáře

Football Manager 2011

  • PC 90
Těžce návyková hra pro všechny fanoušky a fanynky fotbalu. Každý, kdo sleduje a zajímá se o fotbal, by si rád vyzkoušel, jak tvrdý denní chléb fotbalový trenér má. A v podobě dalšího Football Managera k tomu máme opět skvělou příležitost.

Pokud máte hru v české lokalizaci, není s orientací ve změti tabulek a čísel větší problém. Vše, na čem záleží, je instinkt a sportovní zapálení pro věc. Časem poznáte, která taktika je ta pravá, kteří hráči dělají v kádru problémy, kdo má problémy s pozdními příchody na trénink a podobně. Je to běh na dlouho trať, vyžadující koncepční práci a hlavně - dobré výsledky. Pokud nepřicházejí, budete bez milosti odejit. A potom budete vděčni za nabídku i z druhé české ligy.

Osobně preferuji začínat v průměrném klubu z průměrné ligy, aby bylo vidět, jaké schopnosti vlastně mám. O to víc potom potěší ligový titul,možnost hrát evropské poháry, nabídky ze zahraničí a podobně. Moje trenérská štace začala jednoho krásného dne v Mladé Boleslavi, odkud jsem se po čtyřech letech a třech titulech stěhoval do anglického Sunderlandu, kde jsem strávil dvě sezony s umístěním vždy v horní polovině tabulky a poté přišla životní nabídka z trápícího se Bayernu. Tam jsem vydržel až do konce své kariéry, přičemž za 8 let jsem získal 7 domácích titulů a 6 titulů v Lize Mistrů. Poté jsem se odebral do zaslouženého trenérského důchodu.

FM 2011 nabízí spoustu herních možností, přičemž si svůj odehraný čas nebudete počítat na hodiny, ale na dny. Samozřejmostí je zobrazení zápasu ve 3D grafice. Zkrátka výborná simulace fotbalového trenéra se vším všudy.

Pro: spousta herních možností a natavení, licence, česká lokalizace

Proti: žrout času

+14