Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
ajne

ajne

33 let / IT technik / ČR - kraj Královéhradecký

Komentář

Přejít na komentáře

L.A. Noire

  • PC 90
K této hře se musím přiznat, že mne v době vydání naprosto minula. První zmínku o ní jsem objevil až tak před dvěma lety, kdy byla v žebříčku top nejdražších her světa. Tam mne poměrně zaujala, nicméně jsem na ní opět zapomněl. Zlom nastal až s předobjednávkou RDR2 na PC, kde v rámci Rockstar Launcheru byly jako bonus dvě hry z výběru zdarma – a tam se objevilo L.A.Noire, a tady jsem již neváhal.

Každopádně musím upřímně říct, že jsem tuto hru míjel zcela nezaslouženě. Detektivní adventury mne baví (mám odehrán téměř komplet všechny díly Sherlocka Holmese), a tady je adventurní styl ještě doplněn volným pohybem v rámci města, využíváním vozidel a střelbou – co by člověk řekl, zkrátka téměř ideál na příjemnou akční adventuru.

Co člověk musí uznat, ta hra je graficky stále skvělá – prostředí, auta – no člověk by tomu snad netipoval devět let. Propracovaná mimika obličejů je zajímavá, a je to jeden z nejzajímavějších prvků hry. Bohužel na ní je stáří hry vidět nejvíce, nicméně ve své době to musela být naprostá anomálie. Vzhled města a období je zpracováno úžasně, zcela odpovídá mým představám Ameriky té doby. A mapa je opravdu velmi rozsáhlá.

K ozvučení, hudbě a dabingu se nedá říct slovo – hraje to a zní dobově a skvěle.

A co hraní samotné? Celá hra je koncipována trochu jako retro „seriál“, takže hráč hraje jednotlivé epizody uvedené jako starý film/seriál, které jsou více či méně provázané mezi sebou. Adventurní stránka hry je zastoupena vyšetřováním jednotlivých případů, hledáním důkazů a vyslýcháním svědků/podezřelých. Výslech je velmi zajímavý prvek (byť už pak začne být poněkud monotónní), jelikož hra využívá mimiky obličejů, dle kterých máte určit, zda osoba mluví pravdu, mlží, či lže (a v tomto případě jim hodit do obličeje správný z nalezených důkazů). Hra vás nevede za ručičku, úspěšnost případu závisí, zda byly nalezeny všechny důkazy, zda byly správně provedeny výslechy a v některých případech na správně určeném pachateli. Mezi místy činu se hráč pohybuje přímo ovládáním postavy a vozidel. Hlavní linka je doplněna vedlejšími případy (loupež, napadení), které jsou pojaty akčněji – střelba, honička ve vozidlech, které dávají hře akční ráz. Po městě se může hráč pohybovat volně, způsobené vedlejší škody dostane vyúčtované v závěru každého případu.

Příběh a případy jsou zajímavé, zábavné ke zkoumání a vyšetřování.

Celkově mohu říct, že tuto hru jsem měl objevit už dříve. Výborná akční detektivní adventura s dobrým příběhem, velmi dobrou grafikou a neobvyklými prvky.

Pro: Pěkná grafika, pokročilá animace obličejů, zpracování města, vyšetřování případů, akční prvky

Proti: Že jsem si ji blb nezahrál už dřív

+28