Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The House of Da Vinci 2

  • PC 80
Po dohrání prvního dílu jsem se hned vrhnul na pokračování a přijde mi, že všechny změny, ke kterým se vývojáři odhodlali, jsou k lepšímu. Jinými slovy zapracovali skoro na všem, co jsem vytýkal prvnímu dílu a přitom to, co jsem chválil, nechali prakticky beze změny.

V prvé řadě je to příběh, který už tady dává i nějaký smysl a hlavně dává smysl prvnímu dílu, protože se zde konečně dozvídám, co se dělo před ním a co se dělo po něm. Už nejsem bezejmenný hrdina a už mám i důvod, proč to všechno dělám. A je zde opět prostor pro rozšíření příběhu, protože konec je opět otevřený a v podstatě i začátek, kde se mohu dozvědět, proč jsem byl ve vězení, apod. Doufám tedy, že dříve nebo později dojde i na další díl. Co se mi ale moc nelíbilo, bylo nekonečně závěrečné video. Tak nějak si nevzpomínám na žádnou hru, kde by bylo outro až tak extrémně dlouhé. Kdyby ten příběh nějak rozdělili a zobrazovali ho postupně, bylo by to podle mě lepší.  

Grafika si drží svůj standard z předchozí hry, včetně možnosti detailního prozkoumávání získaných předmětů. Co mě ale hodně těší, je namluvení dialogů. Toho mluveného slova sice není zase tak moc, ale dobře se to poslouchá.

Postup řešení puzzlů je obvykle intuitivní a možná i trošku lepší než u minulého dílu, ale stále si drží slušně vysokou obtížnost. To znamená, že i zde bych se bez postupné nápovědy nejspíše zasekl na hodně dlouho (hlavně v páté kapitole). Super je i přítomnost deníku, kam se automaticky zapisují důležité věci, včetně nápověd pro některé puzzly, takže není potřeba potom běhat po místnosti sem a tam.

Moje jediná větší výtka pak směřuje opět k ovládání, které je sice lepší než u jedničky, ale i tak se mi často stávalo, že se na základě mého gesta myší neděla mnou očekávaná akce.

Za mě se tedy toto pokračování povedlo. A myslím si, že pro nadšence do logických her bude tento titul velmi dobrou volbou na zpříjemnění několika večerů.
+16