Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Dracula's Legacy

  • PC 50
Další hidden object hra s adventurními prvky, která nabízí jednoduchý příběh, možnost se procházet mezi lokacemi, sbírat předměty a řešit jednoduché logické hádanky.

Příběh je jednoduchý a s minimem zvratů, to je ale u her tohoto typu her spíše standardem. Začátek příběhu je hodně divný, no posuďte sami. Z lesa vyjíždí auto, které zastavuje, protože přes cestu leží rozbitá lampa. Vystoupí muž a žena, dojdou k rozbité bráně se symbolem lebky a v tom se objeví monstrum, všichni začnou utíkat a pod ženou se propadne zem. A v tom okamžiku vstupujeme do hry. Jak se jmenuje postava, za kterou hrajeme? S kým to jela v autě? Kam to jeli? Osobně se mi moc nelíbí uvedení do hry, kdy vlastně vůbec nic nevím. Na druhou stranu je pravda, že později se všechno dozvíme, ale aspoň něco se mohlo naznačit na začátku. Divný je pak i samotný závěr příběhu. Spící upír na ní čekal stovky let, aby se naplnilo proroctví. Tak proč na ní chystali tolik překážek?

Co se týče hraní, tak tady nemám skoro žádné výhrady. Vše je intuitivní a relativně jednoduché (až na puzzle s draky těsně před koncem), pro casual hraní ideální. Stejně potěší šipka, která zobrazí cestu k lokaci, kde se dá dělat něco dalšího.

Vzhled hry je spíše průměrný, stejně tak animace, což je u her tohoto typu opět standardem. Určitě ale musím aspoň trochu vyzdvihnout hudební motiv v hlavním menu, do kterého jsem se párkrát zaposlouchal. Ale není to nic zapamatování hodného.

Jak píšu snad ve všech svých komentářích k hidden object hrám, tento typ her mě baví jako fajn odpočinková výplň mezi hraním větších titulů. Tato hra ničím zvláštním nevyčnívá a současně ničím neurazí.
+11