Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Wallace & Gromit's Grand Adventures: Episode 4 - The Bogey Man

  • PC 35
Wallace a Gromita mám rád. Je to takový návrat do doby a místa, které jsem nikdy nezažil, do městečka poválečné Británie. Stylem se jedná o takovou dětinskou variaci Švankmajera či Zemana, to nemyslím jako kritiku. Krásné ručně vytvořené kulisy a postavy z plastelíny dokreslují  atmosféru a  zároveň je tu obrovská fascinace vynálezy, které se hlavním postavám, M.Tučkovi a Gromitovi, často vymknout z plastelínových rukou.

Samotná série má oproti jiným epizodickým sériím od Telltale svý specifika. Prvním je, že tu není jedna velká zápletka, ale každý díl má svou vlastní. Britské městečko je konstantním ukotvěním. To umocňují  vytvořené postavy speciálně pro hru. Vy se tak každý díl pohybujete většinově ve stejných lokacích a komunikujete se stejnými lidmi, příběh však je vždy jiný. V tomto směru to možná působí více jako seriál než samotná předloha, kterou spojovaly jen ústřední dvojice a jejich dům. Samotné zápletky jsou triviální, spíše spojují jednotlivé lokace a adventuření. Oproti novějším sériím se jedná opravdu o tradiční adventury s inventářem a kombinacemi předmětů.

Tradičně perfektně se povedl dabing. Vedle britské angličtiny tu máme i jednoho Skota a jednoho Inda.  Vizuál je horší. Animátoři a grafici se sice snažili, no textura plastelíny není není plastelína a textury miniaturních předmětů nejsou miniaturní předměty. Humor zůstává věrný předloze, spočívá spíše v absurditě, slovních hříčkách a nevěřícných grimasách Gromita. Ovládání je tradičně prkennou kombinací klávesnice a myši, někdy je problém se někam dostat či se strefit na daný předmět.

Celkově mohu sérii doporučit pokud se vám líbí předloha, máte rádi starou dobrou Británii či mapujete tvorbu Telltale. Díly jsou krátké, každý lze dohrát do dvou hodin. Dokážu si představit, že s dnešními možnostmi by nová sezona mohla vypadat mnohem lépe, bohužel Telltale kladla větší důraz na množství zpracovaných světů než na jejich kvalitativní vývoj.

Pro: "britství", dabing, humor

Proti: krátkost, ovládání

+7