Zombie Zone

The Oneechanbara, Simple 2000 Series Vol. 61: The OneeChanbara

21.10.2005

Jeden z vynikajících japonských mistrů meče žil šťastně se svojí ženou a dvěma dcerami. Když Aya, mladší z obou děvčat trochu povyrostla, odešel spolu s ní do divočiny, aby ji naučil techniky ovládnutí čepele. Mezitím jeho žena zemřela, a Saki, druhá z dcer, z její smrti obvinila otce a v hlubokém zoufalství jej zabila. Poté uprchla do lesů, aby našla artefakt, který její matku vrátí životu. Aya se vydává po jejích stopách a její srdce prahne po pomstě.

Japonská hack 'n slash akce je první částí série, v zemi jejího původu známé jako Oneechanbara. Jednoduchá zápletka o sourozenecké pomstě na první pohled nedává tušit, že se jako mladá Aya ocitnete uprostřed zombie apokalypsy. Spoře oděná dívka v bikinách s kovbojským kloboukem na hlavě pronásleduje svou sestru, přičemž je postavena před hordy nemrtvých a odporné obří bossy. Úspěšné dokončení úrovní předpokládá splnění jednoduchých úkolů a likvidaci všech nepřátel pomocí meče. K dispozici je několik typů útoku, jejichž opakované používání postavu dostane do stavu zuřivosti, který protivníkům působí obrovská poškození za cenu spotřeby úrovně zdraví. Zbraň se postupně znečišťuje krví, která její útoky zpomaluje a čepel je tak potřeba pravidelně čistit a obnovovat.

Rozšířená verze hry vyšla pod názvem Zombie Hunters v roce 2005 na PS2, Oneechanbara 2 v tomtéž roce na PS2, ale pouze v Japonsku. V roce 2020 vývojáři na trh uvedli remake obou prvních her série pod názvem OneeChanbara: Origin na PC a PS4.