@Red (22.06.2023 23:01): Ja docela věřím ze kdyby Xenosaga byla lip dostupná zájemce by si našla. Ale takhle na to nedojde.

A teď ti zbývají už jen Xenoblade, samo doporučím Switch ale to nezabere takže emulovat se daji všechny díly :) Budeš do toho muset jít, jinak nebude cesta kompletní :)
@Red (komentář): Tak líbilo? To jsem rád. Za mně to je lepší než trilogie ME, i když ten tragicky vývoj tam znát je. Trosku v tom komentu cítím jakousi nevoli k jrpg žánru obecne a jeho podřadnosti ale chápu ze to je těžký :)
@S4TW (22.06.2023 12:30): Tak třeba tvoje 90% Arcanum jsem hodnotil 65%, tak být tebou bych se toho tak nebál. Na jrpg určitě nejsem žádný odborník. A třeba v RPG těžko zkousávám neskupinové či netahové souboje čímž pro mě odpadá hodně moderních rpg. Xenosaga a Xenogears jsou skvělé hry, jenom jsou tam některé věci nedotažené/useknuté, zřejmě problémy ve vývoji.
@Red (komentář): jestli 75% patří mezi nejlepší jrpg, co jsi hrál, tak má trochu obavu, abych někdy docílil plnohodnotného herního zážitku v rámci jrpg, páč lehké naděje jsem vkládal i do této série... ale tak, já mám za sebou teprve 2 kousky a ani jedno mě rozhodně nezklamalo, takže asi není důvod panikařit!
@Charllize (29.05.2023 22:33): Njn. Na druhou stranu, jako pc hráč roztěkané generace mileniálů si nedokážu představit občasný alt tab a rychlou partii v šachu, juknutí na stack overflow, podívaní se jak si vedou Ukrajinci či na recept na bun bo hue. Ta Xenosaga s 10+ min cutscénama je vražedná. Pro mě konzole není, i když vidím ty výhody.
@Red (29.05.2023 22:19): Jinak ty problémy s emulaci u PS2 her byl důvod proč jsem to přestal používat. Když si vzpomenu kolik hodin jsem věnoval třeba Valkyrie Profile 2 aby to neblblo tak sám sebe nechápu. A věci typu ze v půlce hry zjistím že nemůžu dál protože emulátor mně definitivně utvrdili v tom že ne. Ale vím ze u hodně her to je ok :)
Uf tak jsem zase musel hledat jak to nastavit aby to bylo na emulátoru bez grafických glitchů. Tentokrát byl problém rozostření postav, rozdělení obrazovky na půl v cutscénách apod. Ale teď to opravdu vypadá pěkně. Z úvodu mám velmi dobré pocity, zajímavější prostředí, interní xenosaga databáze, srozumitelnější boje. I kamera je taková rozdováděná, zatím těžko říct jestli mi bude vadit nebo to bude fajn prvek. Ale jsem pořád na začátku, víc se kecá než hraje.
Já osobně ty remaky a remastery moc nemusím. Kdyby vyšel remake Xenosagy pro pc na GOG za pár dolarů tak to asi koupím, ale stejně budu hrát tu původní verzi, byť nelegálně a přes emulátor...

Celkem uznávám remaster rts Command and Conquer a AoE. Ještě v adventurách možná ten Day of the Tentacle. Očekávám s naději System Shock. Jinak mi co jsem hrál přišlo všechno jako dva úkroky stranou a jeden zpět jen u "B" Baldurs Gate přes Bioshock po Broken Sword úplně zbytečný remastery.. Zahrát jednou a pak se znovu vrátit k původnímu.

No po tý litánii oznamuji, že jsem rozherál trojku. Jen mi na pcsx2 nejde natáhnout savy z dvojky:/ Remaster pls? :D
Vubec bych se nezlobil kdyby v pripadnem remasteru prebrali soubojak z tohohle dilu do vsech casti trilogie.

Eh, bylo puvodne planovano sest dilu, mel to byt etalon jrpg, pak se to cele nejak pokakalo a vsichni prestali mit chut do toho dal rypat..pruser konzolove historie, ktery dle meho zachranil prave tento dil, jakz takz:)