Herní výzva: "Právě vychází"
Tohle bylo hodně špatné. Vlastně jsem to mohl předvídat. Už když jsem do toho dal to euro na steamu. Co bych ale neudělal pro herní výzvu. Sehnat nějakou letošní FPS, aby mi fungovala na mém letitém počítači je docela oříšek. Taky, abych mohl hrát na poctivých 60 fps, jsem musel stáhnout detaily na minimum. Ne, že by v té grafice a rychlosti byl rozdíl. Prostě jen pro ten pocit.

Ze začátku jsem kvůli nepřesné mušce několikrát chcípnul. Zaměřovací terčík je k ničemu, protože zbraň si střílí kam chce. Vojáci jsou naopak docela přesní. Vlastně jsem poprvé umřel v domění, že vojáci jsou se mnou. Protože vás zmerčí až když k nim dojdete na metr. Úkroky jsou k ničemu. Stačí jednoho po druhém vyprovokovat, couvat a doufat, že se muška na dálku trefí. Náboje mi jen tak tak nedošli.

Zpracování je strašné. Hnusná grafika, kde můžete jen chodit a skákat po cestě. Ještě horší ozvučení. Když na vás voják zdálky zavolá, zní to jak z metru. Nemluvě o zbraních. Je to děs. Alespoň, že to není moc těžký a dá se to dohrát. Jak za tohle může nikdo chtít peníze? Skoro jako taková trolovina. Jako, když ti dojde email z Filipín kde nějaký člověk českým textem nabízí velké dědictví.

steam čas: 0,5 hodin

Pro: Dá se to dohrát s úsměvem na rtech.

Proti: Za co příště budou chtít lidé peníze?

Aké hodnotenie udeliť hre, ktorá je od svojej podstaty úplne zlá, ale skutočne ma bavila natoľko aby som ju dohral hneď dvakrát po sebe? V priebehu dokopy 30 minút? Neviem, asi desatinové? Myslím, že táto úvaha mi trvala dlhšie ako vývoj hry samotnej. Dopredu som si o nej nič nezisťoval, spravil si kávu, pohodlne sa usadil a po 20 minútach som uvidel drzý oznam "To Be Continued" a návrat do hlavného menu. Pokladám otázku sám sebe; skutočne? Áno skutočne. Way of Hero je o zúfalom úteku 'Teba'. Hlavný hrdina označený ako 'You' freneticky uteká potom čo sa preberie na ešte zúfalejší ženský výkrik. Beží interiérom, beží hornatou krajinou, beží jaskyňou... Strieľa vojakov a jednom úseku dokonca zombíkov. Strieľa ich viacnásobne do hlavy a oni sú stále schopný vás naháňať a streľbu opätovať...

Druhý krát som si hru prebehol "na čas" a na koniec som sa dostal v priebehu 5 minút! Nechcem aby vám čítanie tohto komentáru zabralo viac času ako dohratie celej hry (dokonca bez jediného výstrelu/zabitia!), preto snobsky ohrňte nos alebo si nájdite online verziu hry, ktorú môžete dohrať zadarmo. Toto by žiaľ bolo najhoršie investované 1€ roku 2017.

Pro: kampaň sa dá pacifisticky dokončiť bez jediného killu či výstrelu, nízke nároky na hardware, "nízka cena"

Proti: úplne všetko, cena (že to má vôbec odvahu niekto predávať)