Pro mě je Turrican 2 jednoznačně nejlepší plošinovka své doby, poprvé jsem ji viděl a hrál na stroji Amiga500. Turrican 2 vynikal nad konkurencí snad ve všech směrech, především hratelnost a znovuhratelnost která je i v porovnání s dnešní produkcí nevídaná (osobně jsem dohrál cca 100x), na druhou stranu je herní doba jen 1-2h dle toho zda hrajete na čas či na pohodu. Další velkou předností hry je hudba a zvuky, hudba je tak dobrá že u západních sousedů vyšla jako soundtrack na CD (tuším že nahráno za pomoci symfonického orchestru). Grafika v té době též velmi nadprůměrná, rozmanité prostředí měnící se každým levelem, mě neurazí ani dnes. Za zmínění stojí propracovaný Paralaxní scrolling, v leteckých levelech. Obtížnost je na první dojem možná vyšší ale při poctivém tréninku dohraje hru téměř každý. Ve hře je velké množství zákoutí se skrytými životy , tajnými bedny s výbavou, a zkratky těžkých levelů. Určitě se tedy vyplatí průzkum celé lokace i za cenu ztráty za nesplnění časového limitu.

Osobně mohu porovnat PC a Amiga verzi. Vzhledem k tomu že PC verze přišla s časovým odstupem má lepší grafiku, více pohyblivého pozadí a detailnější textury. Jinak jsou si obě verze rovny.
Pamatuji jak jsme s kamarády soutěžili kdo hru dohraje rychleji, s větším počtem životů či s největším počtem bodů. Největší hard-core borci dokázali hru dohrát i bez ztráty života, osobně znám 2 a mají moje uznání. Turrican 2 zkrátka stojí za zahrání, odměnou Vám bude hra ke které se budete rádi vracet, nemusíte studovat tlusté manuály stačí jenom sednout, hrát a za hodinu skončit s pocitem dobře odvedené práce. Dávám 95%

Pro: hratelnost, hudba, grafika prostředí

Proti: nejede pod WinOs, pod dosboxem bez hudby