Trapped II

Trapped II: Reincarnation of the Demons

1997

Léta pokojného žití a míru v Kaldrionu jsou narušena něčím zlověstným. Nenáviděný Tarnak, uvězněný před lety opěvovaným hrdinou v hlubokém sklepení, našel zbytky temné síly, povraždil všechny svoje strážce a uprchl ze žaláře. Pak na tajném místě mocnými kouzly přivolal všechny svoje nohsledy a nejohavnější bestie pod Sluncem. Společně pak vyvraždili většinu obyvatel Kaldrionu a obsadili královský palác. Lidé, kteří uprchli do lesů, dlouho přežívali v bídě a hladu, dokud se nenašel jejich zachránce. Ten se dlouho připravoval na boj po boku svého otce, až pak konečně nadešel den, kdy se Taiton vydal do města, aby jej osvobodil a s Tarnakem definitivně zúčtoval...

Zásadně vylepšené pokračování předcházejícího RPG Trapped na Amigu. Vývojáři tentokrát v sedmnácti komplexních úrovních představili zcela novou grafiku s polygonovými monstry i okolními objekty. Kompletně ve 3D z pohledu vlastních očí se váš neohrožený hrdina vydává na průzkum atmosférických prostředí se šesti různými sečnými zbraněmi, jejichž ostří ochutná celá řada rozličných monster. Nechybí ani magie a kouzla, která se tvoří pomocí magických run.

Hra měla ve své době ty nejvyšší hardwarové nároky a je první plně 3D hrou na Amigu.