Občas si rád zahraji nějakou hidden object hru, protože si tím rozšiřuji anglickou slovní zásobu a prostě mě to baví. Většinou jsou tyto hry nenáročné a dohrané za několik málo hodin. To je i případ Time Mysteries 2: The Ancient Spectres. Ale teď již ke hře samotné.

Je o něco lepší, než první díl Time Mysteries: Inheritance. Grafika je na tento typ her opravdu nadstandardní. Jednotlivé lokace, nebo chcete-li obrazovky, jsou nádherné, občasné animace vynikající práci grafiků jen dokreslují. Co jsem zvláště ocenil, je grafika samotných "vyhledávacích" obrazovek. Předměty jsou kryty nenásilně, nápaditě a nerušivě vůči okolí. Prostě tam sednou jak p...l na hrnec.

Poměrně zajímavým prvkem je i cestování v čase, které by, bez drobné nápovědy v mapách, mohlo připadat někomu frustrující, ale takto prostě a jednoduše funguje.

Co se týče dodatečných hádanek, některé jsou opravdu snadné, narazil jsem ale i na takové, kde jsem musel přemýšlet, "co tím chtěl básník říci". Nicméně jsou skvěle hratelné, žádnou raketovou vědu v tom nehledejte. A pokud se přeci jen zaseknete, tak máte možnost daný puzzle přeskočit díky odehrání jednoduché "mini hry" a nebo kliknutím na "Skip".

Tolik pozitiva. Co hru v mých očích sráží dolů, je příběh. Ten je totiž řádně zmatený. První díl jsem hrál pár měsíců zpět a již si ho moc nepamatuji, možná i proto mi příběh dvojky nesedí. No a když jsem se ve finále dobral do nějakého stavu očekávání, co bude dál, tak na mě najednou vyskočily titulky a text "To be continued...". Negativní dojem nezachránil ani bonusový minipříběh, odemčený právě po dohrání hry.

Ale třetí díl, byť závěrečný, už si asi nezahraji. Minimálně ne za současnou cenu kolem 8 EUR, pokud bude někde levnější tak za 2 EUR max, tak tomu dám šanci.

Co říci závěrem, pokud máte rádi "hidden object" hry, tak kvůli samotnému hledání předmětů si Time Mysteries 2: The Ancient Spectres zahrejte. To je totiž skvělé. Pokud chcete ale i něco více, a to rozumný příběh, tak zkuste sáhnout jinam.

Pro: Grafika, puzzle

Proti: Příběh