The Last V8

prosinec 1985

Píše se rok 2008 a svět je zdevastován po nukleární válce. Hráč se vydává ze svého bunkru na povrch ve svém speciálně upraveném autě V8, které je vybaveno radiačním štítem, aby prozkoumal povrch. Úkolem hráče je se dostat co nejrychleji zpět na základnu.

Obrazovka hry je rozdělena na palubní desku auta V8 a na poměrně úzký pruh zobrazující svět viděný ze vzduchu. Na palubovce jsou vidět všechny potřebné informace jako rychlost, množství štítu, paliva, vzdálenost od základny a velmi přísného časového limitu. Na většině platforem je hra rozdělena na dvě úrovně. V té první se musí hráč dostat do futuristického města, aby v té druhé bloudil množstvím křižovatek a našel cestu ke své základně. Pokud hráč narazí do některé z překážek, dojde čas, štíty nebo palivo, je potřeba opakovat celou úroveň znovu.

Verze pro Commodore 128 pak obsahuje mírně pozměněný příběh, kdy se začíná na Marsu a taky jednu úroveň navíc umístěnou před dvě dříve zmíněné, kde je nutné na povrchu Marsu sbírat předměty.