Eternal Castle je plošinovka, ktorá sa vidí v starých časoch. Jasná inšpirácia Another Worldom alebo Flashbackom je zrejmá hneď od samotného začiatku. Jemná animácia hlavnej postavy, jednotlivé obrazovky, ktoré je (občas) potrebné prejsť systémom pokus - omyl. Celkovej retro atmosfére pomáha aj výrazná vizuálna štylizácia, ktorá odkazuje na CGA grafické rozhranie, avšak svojim spôsobom je veľmi moderné. Hra umne využíva obmedzenú paletu farieb a výborne sa hrá s vykreslovaním scén a ich jednotlivej atmosféry. I keď vizuálny štýl nemusí sadnúť každému, nenechajte sa ním odradiť. Ako som napísal na inom mieste: “Pri pohľade na jednotlivé obrazovky som si stále hovoril, ako nádherne to vyzerá a pritom je to také hnusné.” Celkovú atmosféru strateného sveta výborne dopĺňa synthwave soundtrack ozývajúci sa len v tých pravých momentoch.

Jediný problém, ktorý je možne hre vyčítať je jej menej responzívne ovládanie. Je možné, že je to zámer, avšak zámer, ktorý sa míňa účinkom. Nakoniec sa vám ovládanie dostane do rúk a pochopíte jeho zákonitosti, ale stále to nebude precízne ovládanie. Niečo tomu bude skrátka chýbať. Ako som napísal, väčšinu času to príliš vadiť nebude, ale až pri jednom bossovi začnete padať do priepasti, pretože vaša postavička má brzdnú dráhu… :-)

Základná hracia doba sa pohybuje okolo troch hodín. Čo je pre dospelého človeka veľmi prístupný čas a veľmi vítaný. Ak patríte medzi lovcov trofejí, či detailných vyzobávačov všetkého v hre, tak určite vydrží o nejakú tú ďalšiu hodinku – dve navyše. Pretože pri prvom hraní nemusíte odhaliť všetky jeho tajomstvá. Tu vynecháte nejaký predmet, tam rýchlo prebehnete a… I podľa slov autorov sa čosi pri druhom hraní kde-tu zmení, či doplní.

Pro: dynamická hrateľnosť, grafická a hudobná štylizácia,

Proti: nie úplne responzívne ovládanie (?)