Heleme se! Zase vidím nějaké to šmouhy před mými zraky! Že vy jste zase děti přišli za strýčkem Bystrozrakým pro další pohádku, že? No inu dobrá...

Píše se rok 2005, možná 2004 nebo že to byl rok 2003?... když malý usmrkaný capart zasedl k počítači ihned potom, co mu maminka povolila, že může jít na internet. Capart zmáčkl tlačítko na jakési podivuhodné bedýnce, která tehdy chytala internet a mohl se tak pustit do víru kybersvěta. Když zrovna malý capart dohrával nějakou flešovou hru na cizojazyčné stránce, tak jeho pohled padl na něco podivuhodného. Capart neuměl ani slovo anglicky, ale podle slova Fatman a obrázku obtloustlého Batmana se dovtípil, že to je hra, která ho rozhodně zajímá! Klikl rychlostí světla (přesněji rychlostí, kterou povolovalo kuličkové myšítko) na ten obrázek a naskytla se mu hra, kterou si prostě musel zahrát! Jediný problém byl v tom, že stále pravé peníze... A tak končí naše komédie...

Když jsem tuhle hru po tolika letech uviděl na steamu za jedno báječné euro, tak jsem ji ihned koupil, nainstaloval a ve mě se probudil ten malý usmrkanec, co si tuhle hru chtěl tak strašně moc zahrát.

Příběh zestručním - mafiáni pošlou idiota do nějaké továrny, tam ho nechají vybouchnout, no a z idiota je padouch, co plive sliz. Na vás jako na Fatmanovi je to, aby jste všechno prošetřili, vyřešili a dořešili. Příběh u tohoto typu adventury bych dal stranou, jelikož The Adventures of Fatman je hlavně o té zábavě, o vtipech, o parodii a hláškách, které zde jaksi chybí... Neříkám, že hra není vtipná, je tu pár okamžiků kdy jsem se zasmál a občas jsem se pousmál, ale u hry tohoto typu je to doopravdy málo! Co bych zmínil je fakt, že v této hře můžete umřít několikero způsoby, jeden mě i nepříjemně zarazil, tak si pamatujte má slova a hodně si ukládejte a hlavně se rozmyslete, než něco uděláte!

Grafika je pěkně oldschoolová, líbila se mi. Pochválil bych ještě hudbu, která je tak cartoony, oldschool a goofy zároveň a fakt dobře se poslouchala. Hra obsahuje i dabing, který mi přišel průměrný, ale nepřišel mi nesnesitelný, prostě v pohodě, víte co...

Co bych asi nehodnotil kladně jsou puzzly, které jsou občas tak nenapadnutelné a místy nelogické, až mě z toho bolela hlava a prsty, jak jsem musel překlikávat mezi hrou a návodem (jsem ostuda, já vím). Vadil mi také pixel hunting. Co mně osobně ještě hodně vadilo byla úplně ukrutně nezáživná a zdlouhavá část, kdy se Fatman musí infiltrovat do jednoho baru.

Co by mohlo ještě někomu vadit je fakt, že možnosti jako chůze, ohledání předmětu, interakce s předměty a rozhovor jsou separovaně odděleny. Takže pokud chcete někam jít, musíte si zvlášť kliknout na možnost chůze a pokud chcete odejít z místnosti musíte si kliknout na možnost interakce, atd... Prostě devadesátkové adventury.

Když si to vezmu kolem a kolem, tak The Adventures of Fatman není zas tolik špatná hra. Má nějaké nedostatky, ale ve výsledku je to průměrná, veselá a hravá jednohubka, která vás na ty tři hodiny zabaví a flákne vás do obličeje nostalgií. A i přesto, že jsem tuhle hru jako škvrně nikdy nehrál, tak jsem se vrátil do dětství a na tom mi v tento moment asi záleží nejvíce.

... Zlo prohrává a dobro žije! Vám malý caparte vidím, se slza v oku blyští, že chodí to tak pouze se strýčkem Bystrozrakým.

Pro: Dokonalá hudba!, oldschoolová grafika

Proti: Některé nelogické puzzly, pixel-hunting, málo vtipů, ukrutně zdlouhavá a nezáživná část v klubu