@Charllize (08.07.2020 20:15): To za 60€ nezní špatně.

Ono SAO s tím přišlo už v roce 2002 a vzhledem k tomu, jak moc se pak rozmohly různe anime a mangy prolínající realitu a MMO, tak se není čemu divit, že to hojně dělají i hry. Osobně ani nevím, jestli SAO v tomhle bylo první, možná to okopírovali i oni. Rozhodně však SAO stojí za tou popularizací...
@Fritol (08.07.2020 20:10): Aha, takze to je vzasade i v tech hrach. Postavy maji sve realne protejsky, co obcas umrou. ( BTW to je dost jrpg klise, her/serii co ma podobnou zapletku znam aspon pet)
Kdepak, smeruje to jinam. Hrat se bude tak ze si koupis hru, prijde ti email o cem byla a slecna treba z EA ti prijede udelat dobre, abys mel ten zazitek. (ale to uz jsem rikal asi.)
@Charllize (08.07.2020 20:06): Tam to funguje tak, že si lehneš, dáš na hlavu helmu a pak žiješ v té hře, bez jakýchkoliv ovladačů apod. S tím, že se teda děj točí kolem toho, že se ti hráči ze hry nemohou dostat (probudit) a leží v nemocnicích na životní podpoře. A když zemřou ve hře, zemřou i realně. Snad se někdy takového VR dočkáme. :D
@Charllize (08.07.2020 19:55): Ale jo, vypadá to pěkně, akorát letos už vyšlo (a ještě vyjde) tolik zajímavějších jRPG, že mě tohle nechává chladným. A to jsem první řadu anime svého času fakt žral. :)