Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Superman

50
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1978 At2600
Vývojáři:
Atari
Superman je první videoherní adaptací stejnojmenného komiksu a jednou z prvních licencovaných videoher vůbec. Jeho protivníkem je zde Lex Luthor, který vyhodí do vzduchu most. V roli Clarka Kenta musíte vstoupit do telefonní budky, ve které se z vás stane Superman. Úkolem hry je najít části mostu, zavřít do vězení všechny padouchy zodpovědné za jeho zničení a včas se vrátit do Daily Planet.

Hra se odehrává ve městě Metropolis, které je ve hře znázorněno na několika obrazovkách. V nich se mimo částí mostu a Luthora a jeho bandy nachází i Kryptonite, kterého se Superman nesmí dotknout, jinak ztratí schopnosti (létání, síla, X-ray vision). Pokud toto nastane, hráč musí ve městě najít a políbit Lois Lane, aby se mu schopnosti vrátily. Lze také narazit na helikoptéru, ta mu může v některých případech pomoci, v jiných škodit.

Ve hře nejde prohrát, smyslem je dokončit ji co nejrychleji. Hru šlo hrát i ve dvou hráčích - jeden hráč měl na starosti Supermanův pohyb doleva a doprava, druhý nahoru a dolů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.