Stargate SG-1: Unleashed Ep 2

07.11.2013

Stargate SG-1: Unleashed Ep 2 je druhou epizodou z původně plánované trilogie akčních adventur na motivy veleúspěšného sci-fi seriálu, u nás známého jako Hvězdná brána. Hráč se společně s týmem SG-1 vydává na zbrusu nové mise - zkoumá cizí planety, řeší hádanky, možná nechá i vybuchnout slunce, aby se ve finále stejně proplížil či probojoval přes zástupy věrných jaffů až k dalšímu tyranskému Vládci soustavy zasluhujícímu nemilosrdnou likvidaci. Hráč se postupně chopí všech členů týmu a zatímco plukovník O'Neill a Teal'c preferují hrubou sílu, majora Carterovou a Daniela Jacksona potrápí spíše logické hádanky.

Ve druhé epizodě se musí tým SG-1 dostat ze zajetí a zlikvidovat hrozbu falešné bohyně Sekhmet jednou provždy.

Hra měla být původně rozdělena do tří epizod. Během vývoje však společnost vlastnící vývojářské studio Arkalis Interactive zkrachovala. Epizody byly nakonec vydány dvě - ta první na mobilní platformy Android a iOS a druhá, již zasažená bankrotem, pouze na iOS. Jedná se o plně licencovaný produkt vydaný pod záštitou společnosti MGM. Hra je nadabována původními herci a obsahuje jak původní, tak i zcela novou hudbu. Z důvodu rozpuštění Arkalis Interactive však licence brzy zanikla a hra byla velice záhy po vydání nadobro stažena z prodeje. Vývoj třetí epizody byl následně zrušen a trilogie tak zůstala nedokončená.