Koukám ze si asi najdu novou kratochvili a budu opravovat popisky u jrpg. Tady bylo blbosti dost. Posláno na úpravu :)
Je to 18 let co jsem to hral a nedavno zkusebne zacal hrat tu verzi co vysla pro PS4. Vzasade jde jen o emulacni port puvodni hry co bezi v lepsim rozliseni a vylepsenym nasvicenim, tu ci onde :)

Co mne mrzi ze pro mesta a dungeony zvolili pohled sikmo seshora, nechapu co je k tomu vedlo kdyz vetsina venkovnich lokaci ma pohled vicemene za zady postavy. Pamatuju se ze mi to vadilo i kdyz to tenkrat vyslo.
Ten pohled shora je desne neprehledny a bez otevrene mapy se nada skoro orientovat. Mesta jsou totiz velka a dungeony taky a mit porad mapu otevrenou pres celou obrazovku a chodit podle ni je trosku neimerzni :)

Gameplay je oproti dilum potom lehce min obrouseny a pruchody dungeony jsou celkem hardcore zalezitost. Save pozici je malo a dungeny jsou obrovske. Obtiznost je taky celkem vysoko. A i kdyz jsou nepratele na mape videt tak kazdy pruchod laodingem znamena respawn. A loadingy (na ps4 trvaji mzik) jsou kazdou chvili, prakticky kazda mistnost v dungeonu ja za loadingem. Takze se bojuje porad, skoro stejne jako by tam byli nahodne souboje.
Soubojak je hodne hard to learn, ale jelikoz jsme to uz hral rychle sem se do toho dostal.

Soundtrack je podle mne nejlepsi ze vsech peti dilu. Sakuraba na vrcholu :)

Hra ma neuveritelne mnozstvi cutscen, vsechny s dabingem. Asi to tenkrat nedalo tolik prace kdyz se nemusela animovat kazda kravina. Coz potesi, pribehove to je hodne bohate se spoustou postav a casto celkem drsne az bych rekl nekorektni.

Super je take 16-17 stoleti estetika a kolikrat to nepusobi ani jako jrpg, kdyz zrovna nejsou na scene typicke anime postavy. Myslim ze v tomhle dile ten aspekt navstevy lidi z vyspele civilizace na zaostalejsich planetach funguje nejlepe ze vsech dilu. Hra tomu venuje hodne prostoru a je to moje oblibene tema a jeden z duvodu proc tu serii mam rad.