Sociable Soccer

08.11.2019

Sociable Soccer je fotbalovým simulátorem, na kterém se autorsky podílel Joe Hare, vývojář stojící za sérií Sensible Soccer. Hra se stejně jako tato slavná série snaží stavět na rychlé hře a jednoduchém (byť na mistrovské zvládnutí těžkém) ovládání. Jak také napovídá název, největší kouzlo tkví v multiplayeru.

Kromě samotného se nahánění za míčem na zeleném trávníku je dáležitým prvkem i management týmu a sbírání více jak 30 tisíc kartiček hráčů z více než 1000 světových týmů. Nutno podotknout, že na mnohé týmy má navíc hra kompletní licenci. Sociable Soccer je uzpůsobený jak na ovládání na dotykovém displeji, tak na gamepadu.

Sociable Soccer vyšel exkluzivně pro předplatitelskou službu Apple Arcade, kde za 5 dolarů měsíčně získáváte přístup nejen k této, ale i k dalším více než 100 hrám. Sociable Soccer lze hrát na zařízeních se systémy tvOS, iPadOS a iOS. Nejde o první hru s fotbalovou tematikou pro tuto službu, tou druhou je Charrua Soccer.

@Zx Atari 500 (16.11.2023 14:03): Bohužel máš asi pravdu. Zatím to vypadá, že se spíš snažili přiblížit k Fifa Ultimate týmu než udělat hratelnost SWOS. Sice jsem v prvním utkání prohrál 0:3 což mě trochu navnadilo tam strávit víc času, ale pořád tu není nastavení kláves a mimo šipky 4 klávesy. Celkově bych si z toho rád udělal SWOS like hru na odreagování, ale první dojmy ne tak špatný jako původní verze, ale pořád nic moc.