Čtyři obrovské mapy se svojí rozlohou a množstvím úkolů překonávají i oficiální kampaň a protože se jedná o velmi lehký terén, je ideální i pro nováčky. Velké množství asfaltových cest je semotamo protnuto nějakou tou strouhou nebo řekou, ale celkově se jedná o sranda překážky a ke slovu se tak mohou dostat i méně schopné stroje. K nízké obtížnosti přispívá také hustá síť čerpacích stanic s rozumnými cenami. Nevýhodou je chybějící servisní středisko na doplnění opravárenských bodů, na druhou stranu je ale k dispozici nadstandardní množství servisních přívěsů.

Celkem tři hlavní úkoly se točí kolem zprovoznění energetické infrastruktury, odstraňování ekologických škod a především farmaření. Tato nová mechanika je ve hře celkem otravná a sestává ze tří hlavních kroků – kultivace pole, sázení a sklizeň. Po každé úspěšné sklizni dostanu dvě jednotky brambor a protože je tady úkolů s jejich zásobováním docela fest, bavíme se o cca deseti opakováních nepříliš zábavného kroužení po poli...

K hraní si na Farming Simulator poslouží dva nové zemědělské stroje, traktory Kirovets. Starší K-700 jsem si oblíbil více - je k dispozici jako první a protože je relativně úzký, lze ho lehce naložit na přívěs a pohodlně převézt na velké vzdálenosti. Novější varianta K-7M umí obout hned dvě řady pneumatik, což zvyšuje tah při orbě, ale zároveň je jeho poloměr otáčení podobný Mezinárodní vesmírné stanici. Oba traktory jsou relativně schopné v průjezdu terénem a kromě zemědělských aktivit je možné jim nasadit údržbářskou nástavbu a používat je jako podpůrné vozidla.

Třetím novým truckem zdarma je STEP Pike. Díky možnosti uchycení opravárenské sady a paliva na střechu je soběstačný na velké vzdálenosti a oproti jeho mladší alternativě STEP 310E má Pike větší pneumatiky, což mu razantně pomáhá v bahně a dělá z něj jeden z mých nejoblíbenějších stíhačů na práci v náročném terénu.

Grand Harvestu se bohužel nevyhnuly bugy a narovinu říkám, že takhle chybové není žádné jiné DLC. Jeden z hlavních úkolů nešlo splnit standardní cestou, protože se mi místo obyčejného kontejneru k převozu spawnoval nadměrný kontejner, což jsem musel ofejkovat přes jednu z výzev, u kterých bylo možné si obyčejný kontejner ukořistit (není to individuální game breaking bug, ale všeobecný problém u všech hráčů). Mezi další problémy se řadí občasné "vystřelení" vozidla do vzduchu po zakurtování přívěsu nebo nelogicky namapované převozy, kde mě hra nutí přivézt materiál na stejné místo, kde je už k dispozici k vyzvednutí. Úkol jsem tedy splnil tak, že jsem si na dvorku udělal kolečko a vrátil se zpět na místo nakládky. Doufejme, že se tyhle neřesti podaří časem vychytat, protože kazí dojem z jinak skvělého přídavku.