• Android 70
Jestli to dobře počítám, tak Smashing Four hraji téměř od globálního vydání v roce 2018 a nějak mě to pořád ještě neomrzelo. Hra proti skutečným lidem dělá zápasy stále zábavnými a plejáda hrdinů s různými schopnostmi vytváří velký prostor pro kombinování a vymýšlení různých strategií.

Hra nepůsobí jako nenažrané "pay-to-win", ale jedná se opravdu o free-to-play. Rvát do toho skutečné peníze určitě urychlí postup, ale já měl i bez vložení jediné koruny všechny hrdiny v balíku na max levelu a necítím, že bych byl nucen do nějakého utrácení. Abych byl teda fér, po těch stovkách nahraných hodin jsem si přeci-jen koupil sezónní permanentku za bratru 100Kč. A od té doby mám víc diamantů, než dokážu utratit.

Ne vše je ale tak růžové. Například klany jsou ve hře momentálně téměř zbytečné. Umožňují tréninkové souboje, chatování mezi hráči a jednou za 2 týdny se hraje o klanový orb, za který ale dnes nejsou skoro zajímavé odměny. Také se občas hra rozbalancuje (například přidáním nového OP hrdiny), a ačkoliv Geewa vše dříve či později vyřeší (spíše později), tak zamrzí téměř absolutní absence jakékoliv jejich reakce na sociálních médiích. To jsou ale drobnosti, nad kterými lze mávnout rukou.

Update březen 2022: Asi před rokem jsem se toho přežral, už mě ta repetetivnost ubila. Ale do té doby to byly nekonečné hodiny zábavy.

Pro: portrait mode, různorodost a živí protihráči nepřipustí stereotyp

Proti: zbytečnost klanů, support Geewy

• Android --
Skvěle zábavná hra. Ale trpí neduhem všech mobilních her, které jsou určené pouze k tahání peněz. Věčné čekání na upgrade.
Hrdinové se mohou vylepšovat. A vylepšování je běh na několik měsíců, nejspíše déle. Takže v soutěži není jiné šance než oscilovat kolem příčky v žebříčku odpovídající úrovni hrdinů.
Navíc hráč vylepšuje hrdiny za karty, které získává náhodně, takže je omezen v tom, aby si poskládal tým podle své chuti.
Navíc jsou dostupné výzvy, v nichž jsou všichni hrdinové na úrovni 9. Hráč musí vyhrát 12 soubojů a při tom nejvýše dvakrát prohrát.

Edit: Nově zapracovali minihru Skillshot, v níž má hráč jednu ránu na sražení tří nepřátel. Díky tomu je konečně možné získat zdroje na vylepšení hrdinů (i když stále to je na dlouho).

Pro: Povedené mechaniky, zábavné, dostatek hrdinů ke kombinaci do týmu.

Proti: Typická mobilní P2W.