Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 50
Tak po necelé půl hodince mám první díl plánované trilogie zdárně za sebou a jsem docela mile překvapen. Přesně takový styl her mám rád, a proto mi nevadilo ono "amatérské" (potažmo free) zpracování (hra je vytvořena v Game Makeru) a dokázal jsem se přenést i přes grafickou stránku hry. Musím říct, že ze začátku mě grafické zpracování dost vadilo, ale po čase jsem si na něj docela zvykl. Bohužel to s sebou přineslo pixel hunting, takže, ač nerad, byl jsem nutný sáhnout po návodu. Velké plus hry je určitě příběh (u něhož se autor inspiroval několika jinými adventuramy) a zvuková stránka hry, kde si autor propůjčil zvuky rovněž z jiných her... Při hrání narazíte jen na jedno puzzle (hádanku), ale ta nestojí ani za řeč. Celkově vzato, jedná se vcelku o hratelný kousek, který bych doporučil milovníkům temných adventur. Bohužel, jak to tak vypadá, slibované pokračování zatím není (měly by být dokonce dvoje), a obávám se, že už asi ani nevznikne, ale není všem dnům konec a třeba se dočkáme nějakého překvapení, stejného jako na konci hry!

Pro: příběh, atmosféra, zvuková stránka hry

Proti: pixel hunting, grafický styl, konec hry, protože slibovaného druhého dílu jsme se zatím nedočkali

+7
  • PC 50
Opravdu mě dost překvapilo, když jsem na DH tuto hru našel. Příjemná adventura s dost depresivní až horovou atmosférou. Jediné co mi dost vadilo byla dost vysoká obtížnost kvůly dost nezvládnutému game designu a také useknutý konec. Snad pokračování vyjde co nejdřív.

Pro: Příběh, chytlavost, ozvučení

Proti: absence dabingu, konec, technické zpracování, bugy

  • PC 55
Ale jo-na FREE poměry se jedná o docela slušnou adventure, i když je na ní místy použití docela slabého enginu dost znát, což hře evidentně ubližuje. Je to škoda, jelikož hra jako taková by díky příběhu i celkovému přístupu autora zajisté nějaký potenciál měla. Naznačil jsem zde něco o příběhu-ten je docela slušně vymyšlený a dokáže zaujmout, i když podobnou zápletku jsme tu už měli několikrát (a lépe zpracovanou). Co mi nicméně neskutečně vadilo byly BUGY!! Těch je ve hře opravdu vysoké množství a zcela kazí zážitek z hraní. Oproti tomu hudba (byť není původní) je opravdu skvěle navolená a výborně dokresluje atmosféru. Uvidíme, jak bude vypadat další díl.

Pro: Příběh, atmosféra, hratelnost , hudba

Proti: Absence puzzlů, BUGY, grafika

+2