@Red (27.06.2019 20:06): Tenhle rok by mel vyjit znova.

Kiss Publishing Limited (KPL), in association with developer Tower Studios, will release Sociable Soccer for PC and console in 2023, following the title’s huge success on Apple Arcade.
The game, designed by Sensible Soccer creator Jon Hare, will be made available by KPL globally for Nintendo Switch, Sony PlayStation 4/5 and Microsoft Xbox Series X/S, in addition to a full Steam release.
Sociable Soccer was originally released in 2019 via Apple Arcade for iOS, where it has built up a huge following of fans for its fast, arcade-style, intuitive gameplay, complete with multiplayer head-to-heads and collectible player cards.

Meanwhile, gamers who bought the previously available Early Access version on Steam in 2017 will get a new Steam code from KPL on release.
@Red (26.04.2019 02:40): Zas zopaknem :) Na me uz zacal pusobit neurol, takze to nebylo onco :D Ale nekde hluboko, to tam porad je :) Ten desynch po lagu byl ode me. Mi nekdy proste legne ten UPC shit. Ale stava se to dost casto i jinejm. Tohle prej v te 2020 uz bude opravene.

Mimochodem, celou swos karieru jsem presvedcen, ze domaci tym ma vyhodu.A bud ma bonus k hodnotam, nebo ma venkovni tym nejakou panalizaci. Nekde to tam je urco implementovane v kodu hry. I brankari chytaj uplne jinak. Domaci vzdy chyta jak dabel, a venkovni to same pusti :)
@Zx Atari 500 (26.04.2019 00:38): Ta hospoda byla u modrý vopice a byl jsem tam předtím i potom na punkových koncertech, pamatuji si to rozčarování a jak jsme druhý den byli u Geose pro propad. To v sokolovně na smíchově to bylo klidnější, já přines jen 5 lahváčů od vietnamců a do hospody nešel. Domů jsme to měli 20 minut tramvají. Ale stejně jsem to bylo asi moc, mám dojem že mě v přáteláku před vyřazovacím dal Geos 0:5. Jinak kdybys chtěl odvetu tak Cebbek určitě někdy dá, jen se mu minulý týden narodila dcera tak je teď nevhodná doba:)
@Red (26.04.2019 00:27): Jo to byl ten turnaj, co uz se hral v te telocvicne na Smichove nebo kde a ne v te hospode naproti budovy Sazky :)

Jenze jak tam prijeli i Polaci, tak jelikoz jsem s nima byl na ss.de jenda ruka, davali mi kostovat jejich vzorky a navic kousek byla nejaka prodejna, kde jsem jim nakoupil ceskej chlast :D Tento turnaj pro me dopadl zvlaste nepekne :) Po konci sla totiz skupina asi 10 lidi do nejake knajpy, no tam jsem to dorazil tak, ze jsem proste uz musel odejit, jak mi bylo "dobre".. Blby bylo, ze jsem v tom stavu vubec netusil, kde jsem, strasne jsem se tam, pri snaze najit nejakou tramvaj zeblil. To si pamatuju moc dobre. Ale jako ze fest... pak jsem asi usoudil, ze tu tramvaj asi nenajdu, tak jsem asi zastavil tago a nechal se dovezt domu... je s podivem ze me vzal, protoze druhej den,kdyz jsem videl ty nasledky na obleceni... pocitam, ze jsem se krom pobliti, taky nekde krasne vyvalel v hovnech mestskych psicku... :) Proste fajn turnaj... :D
@Zx Atari 500 (26.04.2019 00:12): Mně mnohem vyhovuje víc PC verze, jsem na ní zvyklý. Nejvíc jsem opravdu nahrál pc verzi s vlastními sestavami a taktikou s Cebbekem, klasicky Ajax vs PSV nebo Rangers vs Celtic, ale pamatuju jak jsem ho porazil i s tehdejší třetiligovou Swansea proti Chelsea. Pamatuju si ty nadávky a mlácení do stolu:))) Rozdíl vidím hlavně v brankářích, v amiga verzi pustí polovinu střel co v pc chytí....a další věci jsou takový ty falšovaný přihrávky zpod lajny, to v amiga je jistý gól, tady to většinou neprošlo, i když to byl i tak dobrý způsob k šanci na gól. A jo ten alkohol a přílišná snaha o krásu mi byly osudný, první turnaj neřeším, to jsme přišli bez jakékoliv zkušenosti ze hry proti lidským soupeřům a bez vlastní taktiky. Ale v druhým už jsme si s Cebbekem už říkali, že nesmíme udělat ostudu i jsme dali pár zápasu před turnajem. A stejně jsem to po pár pivech a vodce viděl dvojitě...hrálo se to moc dlouho:D Ale nejvíc vzpomínám na to jak jsem porazil Foku, jednou jsem se dostal k míči a padáčkem od půlky rozhodl:)
@Red (26.04.2019 00:04):
Skoda, ze na tech offline turnajich u nas, se hrala jen PC verze. Ta je oproti Amigacke, takova agresivnejsi a mene plynula a hur se tam vodi mic. Proto jsem se tam nikdy moc nechytal :) Navic jsem se pokazde dokazal priozrat uz v zakladnich skupinach a dal jsem uz hral jen na automat... :D

A zrovna si vybavuju nejakej vyrazovaci zapas s tvym kamosem Cebbkem ( myslim, ze mel tuhle prezdivku) a uz v pokrocilem stavu jsem tam tak oslavil gol, az to nevydrzel comp a po ranach do stolu a okoli se radsi sam dobrovolne vypnul :D
@Red (25.04.2019 22:07): No ja neodolal a uz jsem dal tri online hry... :) A nepropadl jsem! Sice uz to neni jako driv, hlavne v pokutovem uzemi, uz ty moje klicky nestiham dokoncovat, ale byl jsem vyrovnanym souperem aktualne vedouciho muze CZ ligy :) Coz me po dekade pauzy, mile prekvapilo a potesilo :)
@Red (25.04.2019 19:47): S tim ti nepomuzu, ale myslim, ze to vyresis behem minuty, na tom jejich chatu. Ja hrat prozatim nebudu, ale casem... si treba zas zacutam :)

Tohle jsi uz videl? :) https://www.youtube.com/watch?v=kTNdvyLFe5o + https://www.youtube.com/watch?v=SwLzTSk8Pm8

The times of emulation and dosbox are soon going to be over! zkz productions is working on a full Win32 port which will make SWOS finally available on modern Windows machines. Watch out for #swos2020 !
Pár screenshotů bez ladu a skladu.

Pískání jsem přechválil, vlastně jsou ty karty docela náhodně a nepočítají se do dalšího zápasu. Chybí jakékoliv statistiky a tabulky mimo ty základní skupiny. Ani jsem nenašel možnost jak v té základní scrollovat, takže vidím jen svoji skupinu a okolí, odkliknu a jdu do dalšího zápasu. Formací je fúra a daj se jedním tlačítkem na gamepadu měnit, ale editor taktiky není.

Multiplayer zatím jenom lokální, klávesnice vs gamepad. Dokud nebude tak to v současný podobě hrát nemá moc smysl.

AI je opravdu tupá a už dvakrát si z vlastní kombinace před bránou dala vlastňáka. V některých situacích (míč v rohu hřiště) jen stojí. Euro jsem dal s průměrnou ČR na první dobrou.
@Zx Atari 500 (21.10.2017 02:53): Myslím si že celkem pro to není nějaké ospravedlnění. Ty rozdíly mezi těmi kopy jsou vizuálně i herně velmi malé. Jak jsem zmínil není zatím ani nastavení klávesnice a hra se tváří že klávesnice neexistuje. Nicméně jsem zkoušel metodou pokus omyl a šipky fungují, CTRL je přihrávka a A je střela.

Takže nechápu proč z ovládání jedním tlačítkem nevycházeli (to je přece ta genialita SWOSu), na druhou stranu vidím že to je snadno implementovatelné. Když není žádná volba nastavení ovládání, žádná volba obtížnosti tak bych dost očekával že tam ta volba jednoho tlačítka bude.

Ale vůbec nesleduju rozhovory atd., třeba je to tam už vyjasněno.
Takže po cca 2h...omluvte trochu šroubovaného projevu, ale beru to i po pár pivech jako svoji povinnost. SWOS je pro mě srdcová záležitost a Jon Hare něco jako Ježíš.

Databáze: Rozumná. Vymyšlená jména ale není problém identifikovat hráče (poznáte ve Slavii Deliho) Dá se říci že jsou hlavní ligy a la PES plus vybrané týmy ze světa. Je tu třeba liga Číny, Ruska, Austrálie, či Švýcarska. Mezi těmi kdo má víc než 2. ligu je pouze Anglie a Německo. Potom je obsáhlý výběr týmů kontinentu, za ČR jsou tam 4 týmy - Sparta, Slavia, Plzeň a Liberec. Vtipný je, že Slavia má celý název Vršovice což evokuje trošku jiný tým:), ale ve znaku hvězdu, zkratku SLV a soupisku zkomolenin ze Slavia Praha. Příjemně mě překvapily soupisky, které jsou očividně z nějakého football manageru minulého roku (to znamená jednak celkem rozumné parametry, druhak to že třeba soupiska Sparty/Slavie dnes vypadá úplně jinak. Ve hře není zatím žádný editor ani možnost se podívat na hráče blíž než na součet vlastností (300+ je už hodně dobrý hráč). Je možný si vybrat velké množství lig a pohárů (od LM po Euro) a zřejmě tu bude obchodování s kartami hráčů a la fifa ultimate atd.

Ovládání: Klávesnice zcela opominuta. Zkoušel jsem a zřejmě tlačítka fungujou, ale nastavení a tipy jsou rovnou na gamepad. Oproti SWOSu tu nejde o jedno tlačítko, ale přibližně o rozložení kláves starší fify ( jednotlivé tlačítko na přihrávku, střelu, dlouhý lob, sprint). Jako v původním SWOsu funguje faleš a kroucení a vypadá i celkem fotbalově. Na gamepadu bez problémů, ale zbytečně moc tlačítek (při obraně všechny stejně fungují jako skluz). Nechápu proč není jako ve SWOSu jenom jedno nebo připadně s někam modifikátorem (třeba na gamepadu zůstaly volní tlačítka).

Samotnej zápas můžete přepínat mezi fifovský 3d a swos 2d přičemž to druhé je obtížností triviální a proti AI prakticky nefunguje. Brankář pustí všechno a soupeř se nedokáže dostat do šance. Buď hra půjde pouze čistě do online soupeření nebo čeká tvůrce ještě hodně práce. Docela potěšilo realistické pískání faulů (zezadu najisto žlutá, jako poslední hráč jistá červená). Animace postav by nevadila, ale opět největší slabinu vidím v brankáři. Brankář je v současné podobě jak animačně, tak herně, naprostá tragédie.

Celkově bych to určitě hodnotil kladně jako první verzi, ale když už jsem viděl že hru hráli a představovali na festivalech, tak bych si představoval přeci jen vymazlenější verzi, kde AI bude představovat i nějakou výzvu. Gameplayem, graficky, taktickým rozestavením a individualitou hráčů by to mohlo celkem fungovat, ale jsem hodně zvědavý na online, AI a editor. Zatím tu není rozhodně nic, co by mě zcela uchvátilo.
Tak jsem si už i já založil Steam:(

Jinak cena adekvátní. Fifa či PES stojí čtyřnásobek.
@Zx Atari 500 (13.06.2016 21:41): To jsi měl pěkně lehkou skupinu:p Bohužel v tý soupisce není Krejčí který by jako jediný dokázal míč trochu rychlostně potáhnout a Rosický je tam lemra líná. Já zkoušel hrát vepředu s Kadlecem ale toho mi hned zprasili.

Tak mi to nedalo a trochu jsem si pro příště updatnul sestavu Ještě si importuju svou taktiku a budu to snad bez problémů...při nejhorším nahodím 386 s dosem a popadnu propad:)
Tak
0:0 se Svajcem,2:0 S.Irsko,1:0 Madarsko - postup v klidu :)

Jenze pak prislo zatroleni swosu a dal mi do play off znovu Svajcaky. A i kdyz jsem mel drtivej tlak, tak mi v 87 dali gol a konecna :D

Finale Rusko - Belgie 1:0 :)

Ta Pc verze swosu je fakt hratelne o dost horsi nez ta Amigovska :) Se mi ale nechtelo prasit s emulatorem :)
Tak jsem si po dnešním výkonu chtěl spravit chuť. Nepřipravený (půlroku jsem na to nešáh), bez vlastní taktiky, bez přemapování kláves/joysticku a na gog verzi (větší prodleva reakce). Soupisky 2013-14 (nechtělo se mi pořádně hledat). No nic moc, nebýt Čecha,betonu a štěstí tak se do semi nepodívám...a tam mi zase ukončili štěstí Španělé

Skupiny:
ČR-Chorvatsko 0:0
ČR-Maďarsko 1:0 (Dočkal)
ČR-Francie 0:0

postoupil jsem s pěti body z třetího místa (Cgorvatsko a Francie remizovali a potom dali Maďarsku čočku)

ČR-Německo 0:0 9:8 na penalty (zde skončili Slováci na Portugalcích 0:2)
ČR-Polsko 2:0 (Rosický, Darida)
ČR-Španělsko 0:0 3:4 na penalty

Finále vyhrálo Španělsko nad Rusy 3:0

Nejlepší střelci turnaje Lukaku a M.Gomez (5)
Tak kampaň na Kicstarteru byla ukončena, ale vývoj prý nadále plně pokračuje.

Dear Backer,
thank you very much for your support, you’re the reason we’re making this game in the first place.
Development is continuing full steam ahead but unfortunately the Kickstarter campaign will be closing within the next 12 hours. Don’t worry, Sociable Soccer is still happening and will be coming out in due course through traditional publishing channels. We’ll be posting regular updates, so please follow our progress on the Sociable Soccer Facebook page, Playstation Blog and in the games media.
We’re currently in the office, so if you have any questions feel free to reach out here on the Kickstarter page tonight.
Thank you for your continued support, we love you all.
Jon & Team

Tak jsem tam přeci jen 12 liber hodil. S Kickstarterem prakticky nemám zkušenosti ale zatím to teda nevypadá...
@Zx Atari 500 (13.11.2015 15:45): Jasně že čekám od samotného zápasu něco víc než NSS, ale ty věci okolo aspoň na úrovni původní hry bych tam chtěl mít. Už nezmínění vypadá na rezignaci na podobný manažment a realismus soutěží originálu. A třeba to grafický zpracování z tý ukázky meh, radši bych stylizovanou ale zase ne do míry 2006. Tedy něco stylem jako právě NSS ale na mnohem vyšší úrovni.
Zatím jsem spíš v rozpacích. Mimo těch 10s ze hry a obecných keců jsem kromě charisma Jona moc neviděl. Nejlepší představu o obsahu dělá (beze srandy) ten nakreslený obrázek menu.

500 týmů žalostně málo. Když se nemusí starat o licence a přihrbenosti běhu Messiho tak by mě ohromil závazkem udělat aspoň 10x tolik, klidně s randomizerem u těch nepodstatných. Původní SWOS měl 1500 a nebyla tam ani druhá česká liga....takže bez více informací o ligách a možnostech jejich přidávání a ubírání v tomto ohledu zklamání. 500+týmů má snad i dnešní Fifa.

Byl bych spokojen i s remakem - facelift s multiplayerem, aktualizovanými ligami, více možnostmi customizace a notně vylepšeným AI. Tady trochu ten koncept nechápu kromě toho důrazu na multiplayer.

Simon Read prakticky sám takový základ ve svý sérii NSS už udělal, takže by ho teoreticky stačilo přizvat do týmu:D
ZASRANY CODEMASTERS!!

Why go with Kickstarter then? Haven't you tried to get a Sensible Soccer game off the ground?

Jon Hare: Sensible Soccer is owned by Codemasters and it has been since 1999.

Yeah, I know. Did you not have a chat with them about doing a new one?

Jon Hare: I've had chats with them, but they've never offered me reasonable licensing conditions. I've been talking to them for 10 years about it. It's just not worth my while.

You saw what happened with Cannon Fodder on PC. I offered to do a Cannon Fodder before that deal was done, and they said they didn't want to do the deal with me because they could get a much better licensing deal with another developer and they made that instead.

When you say a much better deal, are we dancing around the fact they went for the cheap option?

Jon Hare: Yep. I wanted a decent percentage because, why not? And because I could do a better job. They said they could get a better deal with another company. Well, you saw what they did.
When you saw that game, how did it make you feel?

Jon Hare: I was glad I had nothing to do with it. That's it.

My point is, Codemasters is entitled to do what they like with Sensible Soccer. It's their license now. I understand why people associate me with it, because I designed it. But I can't control that license any more. And I've not been able to for 16 years. So, I think now is the time to say, okay, I made Microprose Soccer. That was the best football game on Commodore 64. I made Sensible Soccer and Sensible World of Soccer. They were the best football games on Amiga certainly, Atari ST maybe, Mega Drive for a time. It's time to do it again with a digital game. Just set up a new franchise and go from scratch.
Proc tohle neudelaj jako online mmo nechapu :) Hledam neco takovyho a proste nic. Da se to hrat online pres emulator ale to proste neni ono. Udelat tomu zebricek,turnaje a nepatrne zjemnit grafiku a pustit to jako freetoplay s mikroplatbama....podle me by to byl hit :D
Povedený výstižný komentář. Jen houšť a větší kapky - pouze žluté hodnocení považuji za dosud největší kolektivní zločin uživatelů této databáze:D