Secret of Evermore

01.10.1995

Secret of Evermore je akční RPG, které v roce 1995 vyšlo exkluzivně na domácí konzoli SNES. Hlavním hrdinou je mladý chlapec, doprovázen svým psem. Jednoho dne společně vstoupí do opuštěného domu, kde dříve bydlel šílený vědec, který však před 30 lety zmizel neznámo kam. Když nezbedný pes omylem kousne do drátů zdánlivě nefunkčního zařízení v tajné laboratoři, tak uvede do pohybu síly, které je přesunou v prostoru a čase do fantastického světa s názvem Evermore. Jejich hlavním úkolem je přežít v nehostinném prostředí a najít cestu zpátky do současnosti. Putování je postupně zavede do říší Prehistoria, Antiqua, Gothica a Omnitopia.

Hratelnost je postavena na soubojích probíhajících v reálném čase přímo v herním světě, prozkoumávání terénu, řešení hádanek a hledání cesty v spletitých bludištích. Z nalezených surovin je možné vyrábět kouzelné lektvary s různými účinky, jako jsou například uzdravování, obrana, exploze, levitace, oheň nebo blesk. Vylepšování schopností postavy je založeno na jejich používání. Čím více je určitá dovednost používaná, tím je efektivnější. Hráč může hrát střídavě za chlapce nebo jeho psa, který v každé říši změní podobu (vlkem v prehistorii počínaje, robotickým psem v budoucnosti konče).

Ani jsem si nevšiml, že už je na DH :).

Ale zde, raritně, souhlasím s hodnocením Goda.