Schreckenstein

1985

Rychlá akční arkáda určená pro dva hráče, odehrávající se na dvou pod sebou rozdělených obrazovkách, kde každá část monitoru patří jednomu z hráčů a jeho postavě. Hráči zde zde však spolu nesoupeří, nýbrž tvoří jeden sehraný tým. Dějištěm hry je pětice větvících se a z boku nahlížených scrollujících úrovní, které tvoří bludiště starobylého hradu Schreckenstein. Toto kdysi slavné sídlo ještě slavnějších panovníků proklel černý kouzelník Nekropol a proměnil jej tak v tmavý a nebezpečný labyrint plný strašidelných bytostí bloumajících jeho chodbami. Naši hrdinové se vydávají do hradu, aby jej zbavili temného prokletí.

V každém mnohaposchoďovém bludišti je potřeba nalézt určitý počet konkrétních předmětů předtím, než hráči úroveň opustí tajemnou bránou do následující úrovně. Hráči nejprve rozžehnou lampy s pomocí nalezených svíček. Dostatečný počet rozsvícených lamp odhalí ukrytý klíč pro vstup do dalšího levelu. Další klíč může být nalezen se čtyřmi diamanty v kapse a v následující úrovni se nacházejí studny, které odhalí klíč až poté, co je do nich naházen dostatečný počet zlatých koulí. Cestu k cíli komplikují nepřátelští duchové, netopýři a důmyslné pasti.