Zajímavosti

Verze hry

Samurai Shodown ve své první verzi na NeoGeo AES obsahovala krvavé útoky a fatality, v nich byli protivníci rozsekáni na poloviny. To způsobilo negativní publicitu a další konzolové verze hry byly cenzurovány. Barva krve byla zaměněna na bílou, v některých verzích na oranžovou, a jejím množstvím se spíše šetřilo. Brutální fatality se v dalších verzích neobjevují. Výjimkou je vydání na 3DO, což je brzký port z původního NeoGeo, ale řada prodejců tento port odmítala nabízet.

Příběh

Jednou z hratelných postav je Hanso Hattori, známý také pod jmény Masanari nebo Masašige. Hattori (1541-1596) byl skutečným japomnským generálem a vazalem klanu Tokugawa.

Hattoriho jméno se objevilo například i v Tarantinovu Kill Billovi, Hattori je také mečířem v The Witcher 3: Wild Hunt.
Jeden z protagonistů jménem Haohmaru, který se objevil v prvním dílu i ve všech následujících částech série Samurai Shodown, našel svůj předobraz v postavě Miyamoto Musashi (1584-1645), což byl japonský filozof, rónin a šermíř, o němž se tvrdilo, že nikdy neprohrál souboj.