Zajímavosti

Tvůrci

Odpověď na krizi víry, sužující v době postmoderny více či méně celý vyspělý sever planety, se různí podle regionu. Zejména křesťané různých denominací v Severní Americe dlouhodobě vynikají snahou nezůstat pozadu za dobovými trendy. Přelom druhého a třetího tisíciletí skutečně přál vzniku křesťanských videoher, a tak vedle The War in Heaven (1999) či Catechumen (2000) světlo světa mezi jinými spatřila i tato indoktrinační pomůcka pro skalně katolické rodiče. Hra od tvůrčí trojice, z níž jeden byl povoláním učitel, je přes veškerou alegoričnost zcela názorná ve vyobrazení všeho, co autoři považují za nevhodné pro nezletilé věřící.

Zřejmě tedy nepřekvapí, že z jejich perspektivy zlu sloužili státníci, filozofové i vědci (pohan Marcus Aurealius, ateisté Charles Darwin a Friedrich Nietzsche), reprezentovaní bystami, ani že duši ďáblu zaprodala většina na sklonku 90. let všeobecně známých celebrit, k vidění na zdeformovaných fotografiích. Že cestu do pekel dláždí i rychlé občerstvení, značkové oblečení a populární hudba (s výjimkou té od správných interpretů), může být příliš silné i na ty pobožnější z nás.