Dovolím si to hodit ještě sem, protože se bojím, aby to v zajímavostech nezapadlo, což by byla u takového úspěchu škoda. Šachové hře se teď velice dařilo na soutěžních festivalech, přičemž se probojovala do finále na Prix Italia, 2023, ale především minulý týden zvítězila na Prix Europa 2023. Nevím, jak moc sledujete tyhle festivaly, ale tohle je opravdu velký úspěch a prestižní ocenění. Mám radost, jsem ráda za každý přesah, i když nejde o úplně typickou hru... :)) https://www.vortex.cz/sachova-hra-zvitezila-na-festivalu-prix-europa/
@Dan9K (17.07.2023 02:12): Žádné zákulisní info nemám, ale vzhledem k tomu, že byla Šachová hra titulem zdarma a v podstatě pro Rozhlas – který ji pak prezentoval a těšilo mě, že to zaujalo právě i nehráče, kteří si sice jen trošičku, ale přece jen přičichli ke hrám – bych se možná nedivila, kdyby už vznikalo něco dalšího, klidně právě víc zase jako Důkaz. Vyšel anglický Důkaz, vyšla Šachová hra... A nezdálo se, že by to měl být konec jejich tvorby, tak snad se něčeho dočkáme :)
@Brasikona (17.07.2023 01:30): já také nemám problém souhlasit s tvojí recenzí na Vortexu :-)

je obecně asi těžké, jak podobnou hru uchopit a hodnotit. Mně jsou ti tvůrci sympatičtí a doufám, že budou v tvorbě pokračovat, klidně i placené.

Asi jsem zapomněl ocenit to, že je to něco jiného než Důkaz. Bylo by pro tvůrce jednodušší udělat něco v podstatě stejného, akorát s jiným příběhem. Snažili se vytvořit jiný koncept, a to se cení :-) Asi jsem spíš čekal, že budou pokračovat ve stylu Důkazu, akorát to třeba udělají ještě komplexnější (ačkoliv jsem v rámci interaktivních story zatím níc komplexnějšího nehrál). Oni ale místo toho šli úplně opačnou cestou.

Ten strom možností v Důkazu a Šachové hře je nesrovnatelný, ale holt o to asi nešlo no.
@Dan9K (komentář): Navzdory svému hodnocení jistým způsobem souhlasím s tvým komentářem. Ten závěr je přesný, já to prostě přehodnotila na interaktivní rozhlasové drama, a tak jsem k tomu poté začala přistupovat. Popravdě doufám, že když si teď Český rozhlas hraje s umělou inteligencí a tak podobně, mohl by se podobným méně tradičním aktivitám věnovat více. Ráda o Šachové hře přemýšlím jako o zkušebním projektu. A ideálně jako o zárodku nějaké další spolupráce a většího, skutečně herního projektu. Prostředky a zázemí na to má... Ráda bych viděla něco komplexnějšího.

EDIT: Vlastně tedy spíš slyšela :))
@rikuhahl (komentář): Pěkný komentář. A teď hurá na Důkaz!

Já teď shodou okolností taky jeden dokončuju, jen trochu delší. Respektive, původně to měla být analýza pro jiný web, navíc ne úplně zaměřená na hru jako takovou, tak si to vyžádalo pro Vortex přepsání. Chystám však samozřejmě i verzi sem, protože jsem Šachovou hru nakonec prošla čtyřikrát a popáté dnes v noci, a jsem jí opravdu nadšená... :)

EDIT: Ok, trochu se to zvrtlo. Trochu víc...
No, byla to hodinka velice příjemného poslechu... Rozhodně doporučuji a ještě se hodlám rozepsat. Nyní mě čeká opáčko Důkazu 111, abych se pak hned pustila do anglické verze a měla jsem srovnání.

EDIT: No vida, tak ony ty možnosti nejsou jen iluzí. Pořád je to méně hra než Důkaz, ale rozhodnutí rozehrávají jiné situace. A musím říct, že můj druhý průchod byl ve výsledku snad ještě lepší než ten první.
Dobrá ironie, zrovna neslyším na pravé ucho – ideální načasování pro hraní audiohry, což... :))
Na tohle se moc těším. Obsazení Důkazu 111 bylo skvělé, ale Medvecká a Bareš? To si nechám líbit!