Keď som bol sopliak mal som od kamaráta požičanú VHS s filmom Hackeri a musel som ju vrátiť myslím do troch dní, za tie tri dni som ten film videl asi 10 krát :D. Spomínam si na scénu kedy mladá, krátkovlasá Angelina Jolie prekoná najvyššie skóre hlavného hrdinu v akejsi rýchlej, závodnej, sci-fi arkáde. A presne táto scéna sa mi po dlhých rokoch vybavila keď som si náhodne vybral Race The Sun, asi hlavne pre calm vyzerajúce screenshoty.

8 hodín poctivého prekonávania samého seba a zlepšovania reflexov na stále ťažších a ťažších tratiach ma priviedlo k najvyššiemu dosiahnuteľnému 25. levelu v hre. Šialené úlohy ako prejsť dve trate po sebe len použitím smeru doľava hraničili z počiatku s nesplniteľnosťou, no čím viac sa hre venujete a dostávate ju do krvi, tým viac prekvapujete samého seba. A to je hlavné pozitívum; každých 10 minút, ktoré v hre strávite sa odzrkadlí na vašom výkone a cítite zlepšenie a spokojnosť po vždy lepšom výkone. Aby sa zabránilo tomu, že sa dokonale naučíte hru poznať, každých 24 prebieha automaticky reset mapy a vy hráte každý deň úplne unikátny svet. Za plnenie úloh počas letu získavate levely, za levely odmeny a vylepšenia.

Arkáda ako má byť!

Až na jednu vec; pokiaľ ste dosiahli maximálny level, úlohy na hernej trati končia a vy môžete už len prekonávať svoje najvyššie skóre (alebo prísť o nervy v pekelne ťažkom apokalypse móde, ale ten je prakticky o tom istom). Je to škoda, úlohy dávali na pohľad jednoduchej, rýchlej hre nový rozmer a osobne ma bavili.

Nuž do získania steam achievementov mám tak ďaleko, že týchto pokladám kauzu Race The Sun za uzatvorenú, 8 hodín strávených pri hre tohto žánru však o jej kvalite svedčí.

(najvyššie dosiahnuté skóre: 1 970 079)

Pro: rýchly arkádový balet, zábavné úlohy počas levelovania, príjemná grafika

Proti: po dosiahnutí maximálneho levelu nijaká motivácia v hre pokračovať (okrem pekelne ťažkých steam achievementov)