Paranormal bývá nazýván jako simulátor strachu. Ostatně, tohle člověk mohl v poslední době slyšet nesčetněkrát (Amnesia, Slender a další typ her, které se jimi nechaly insipirovat). Paranormal je relativně krátká, leč o to možná zajímavá hra.

Lekáte se rádi? Paranormal je nezávislá experimentální placená hra. Spíše než hrou by se dala nazvat simulátorem "lekání". Její nevýhodou je absence nějakého hmatatelnějšího příběhu, dějové linie a její krátká délka. Oproti tomu dokáže nabídnout zajímavé momenty, které mají svůj půvab, pokud ji hrajete poprvé. O spoustě hrách se říká, že jsou strašidelné, lekací, deprerisvní (apod.), ale málokterá opravdu dokáže hráče vyděsit. To, jestli se to podařilo Paranormalu, to už je na posouzení každého hráče.

Osobně mám rád tenhle žánr indie a experimentálních hororových her, škoda jen, že takhle hra obsahuje jen zlomek toho, co by jinak mohla sama o sobě nabídnout, pokud by byla delší a měla nějakou promyšlenější dějovou linii, než jen pár popsaných papírů. Určitě hru neodsuzuju, pokud jste nadšenci žánru, doporučuju o jedné noci, kdy nemusíte ráno vstávat - sluchátka na uši, volume pěkně nahoru a pak jenom vnímat co se děje :)

Hra nabízí několik cest nebo lépe řečeno linií, kdy ač jste pořád ve stejném prostředí, pokaždé je postup a děj na scéně trochu jiný. Můžete hru dohrát do konce a při tom nezakusíte to, co nabízí jiná (alternativní) cesta.

Pro: Pokud člověk opomene zápory a hru si zahraje sám v noci, pak se dostaví ony (ne)příjemné pocity :)

Proti: Hra je krátká, absence promyšlenějšího příběhu, bugy