Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Odyssey

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1995 Amiga
Vývojáři:
Unconscious Minds
Stalo se v malém království kdysi v dávných časech a daleko odsud, že po moci toužící muž se vraždou zbavil svého bratra, právoplatného krále, a sám se ujal moci. Královský syn tak svoje dětská léta prožil v exilu, vzdálen od civilizace a takřka zapomenut. Hluboko v srdci mu však bobtná rozhořčení, jednoho dne vrcholící v odvážné rozhodnutí. Mladík se trýznivých myšlenek a hněvu dokáže zbavit pouze odstraněním falešného krále a vydává se tak na cestu pomsty, na jejímž konci bude smývat z rukou krev vraha svého otce...

Odyssey je fantasy akční dobrodružství s adventure prvky v antickém kabátku převedené na monitory počítačů Amiga. Jeho sympatický hrdina je zde připraven převzít vládu, kterou neprávoplatně nabyl jeho vlastní strýc. Kromě toho, že se dokáže slušně ohánět mečem, má královský syn předpoklady pro zvládání magie, které v průběhu hry ještě zdokonalí. Osamocen musí projít šesticí světů, v nichž nalezne tři krystaly umožňující mu proměnit svou lidskou tvář i tělo do podoby ptáka, pavouka nebo lva. Zpočátku si sice vystačí se svými svaly, později se bez nové schopnosti zvířecí transformace nedokáže obejít. Přes úkoly a překážky, které mu hra klade do cesty, se dokáže přenést pouze s pomocí vlastností jeho nových zvířecích podob.

Příjemným zpestřením je možnost vybírat si pořadí úrovní dle vlastní volby. Levely mají podobu ostrovů na velké mapě, mezi nimiž můžete libovolně cestovat. Do chvíle, než naleznete všechny krystaly, jsou vám přístupné pouze první tři úrovně, poté se vám zpřístupní i ostatní. Odyssey navíc disponuje příjemnou grafikou i animacemi a umožňuje hru libovolně ukládat.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.