Naruto: Ultimate Ninja

NARUTO -ナルト- ナルティメットヒーロー

26.06.2006

Hra je založená na komiksové manze a anime seriálu Naruto a dá nám v arénových soubojích možnost vyzkoušet si různé bojové styly a techniky ninjů.

Ve hře si můžete volit celkem z dvanácti postav, přičemž stěžejní postavou je Naruto. Kromě Naruta si můžete zahrát i za Sasukeho, Sakuru, Kakashiho, ale i za záporné postavy jako například Zabuza nebo Haku. Součástí hry je příběhový režim, který je doplněn vyprávěním a pro každou postavu se odlišuje. Každý příběh za jednotlivou postavu je poté rozdělen do šesti soubojů. Kromě příběhového režimu je možné zvolit si i samostatný souboj a to buď proti umělé inteligenci, nebo si můžete vyzvat na souboj živého protihráče. Souboje se odehrávají ve známých prostředích, mezi které se řadí například Les smrti, Listová vesnice nebo aréna, ve které probíhala Chuninská zkouška.

V Japonsku vyšla hra již v roce 2003 a teprve po třech letech se dostala do Severní Ameriky a následně i do Evropy. Japonská verze hry nabízí možnost při souboji s Narutem nebo Saskuem svého bojovníka během soubojů přeměnit na ultimátní úroveň, kdy se přemění Naruto na devítiocasého démona a Sasuke získá svou podobu díky prokleté známce. Ve verzích pro Severní Ameriku a Evropu byla ultimátní úroveň u těchto postav odstraněna a místo toho jsou tyto speciální formy samostatnými hratelnými postavami.