@S4TW (10.09.2020 10:39): P5 te pribehem asi zklamat nemuze ovsem u toho DQ a Ni no to nemusi byt tak ruzove jak se na prvni pohled zda, ale porad to je dost dobre na to aby to nebyl prusvih, co se pribehu tyce. Samozrejme by sis mel zahrat i klasiky jrpg jako Xenogears a starsi FF, ale proste toho je moc, staci kdyz nekam do toho zaplujes a pak uvidis:)
@Charllize (10.09.2020 10:18): jen houšť, jRPG je žánr, na který neustále pokukuji a vím, že do něj proniknu, ale pořád jsem se nedokázal rozhoupat, ale vyhlídnutých her mám již nepřeberně... podobné jsem to měl s izometrickým RPG... a jelikož jsem především příběhový hráč, tak se nemohu dočkat, ale první půjde nejspíš něco z trojice Persona 5 / Dragon Quest 12 / Ni No Kuni...
@S4TW (10.09.2020 10:10): me se hodne libila ta moznost dvojiho pruzkumu po svych a ve vozidlech, coz v pripade hry s partou postav a tahovych souboju je dost neobvykle. Volnost v tomhle smeru je totalni. Pri soubojich kdyz treba dojde ke zniceni tanku tak z nej postava vyskoci a muze jeste neco udelat. Zrovna tak z nich jde vystoupit zamerne a treba tank pri boji opravit nebo pouzit skill ktery ma dostupny jen postava. tech moznosti tam je kopec proste.
A jsou tam i vztahy mezi postavami, lol :)

nevim, Jazz zacal pridavat ruzny zapadly jrpg a japonsky hry, nevim proc se tak deje ale je to dobre :)
@Charllize (10.09.2020 10:07): jo, tak to bylo taky hned, čeho jsem si všiml, ale zase by bylo sprosté udělat až takový copy paste... ale nějakou inspiraci tam cítím, vypadá to zajímavě, já právě Mad Maxe hodně mohu... každopádně zajímavý tip, super, že někdo propaguje i méně výrazné kousky, to mi tu popravdě trochu chybí :)
Zajimave jrpg. Postapo svet kde se hrac prohani s ruznymi vozidly a tanky z kterych lze kdykoliv vystoupit a jit po svych. Souboje lze taky absolvovat v tanku nebo s postavou, jen proti vetsine nepratel samotna postava nema moc sanci, ale jde to. Jinak jde samo o budget hru, obvzlast to vynikne v pripade dungeonu, kterych je sice dost ale jsou si podobne jako vejce vejci. Ale mechanik ma hra spoustu. vylepsovani vozidel, postav, cele party, zakladny a podobne.
Pribeh je spis prumer ale ma v celku fajn postavy. Dokonce i pomerne dost engine animaci se veslo. mam dojem ze za nedlouho by mel vyjit dalsi dil tehle pomerne letite serie.
Jinak Metal Saga vysla i na zapade pro PS2. Patri do serie i kdyz neni MAX :)