M*A*S*H

MASH

duben 1983
prosinec 1983

Pod značkou M*A*S*H si každý ihned jistě vybaví stejnojmenný slavný seriál z let 1972-1983, film Roberta Altmana z roku 1970 či původní předlohu Richarda Hookera MASH: A Novel About Three Army Doctors. V roce 1983 se pak M*A*S*H dostává i na pole videoher.

M*A*S*H je akční arkádou rozdělenou na dvě různorodé části - záchrana zraněných vojáků z bojiště a jejich následná operace. Ve hře soupeříte proti počítači či kamarádovi v tom, kdo vojáků zachrání více. V první části hráč ovládá helikoptéru, se kterou je nutné létat nad bojištěm a vyzvedávat raněné vojáky. Překážkami jsou nejen stromy, ale také tank, jehož střelám se musíte vyhýbat. Sestřelení totiž znamená ztrátu drahocenného času.

Po záchraně všech vojáků se přesuneme do operační místnosti, kde je nutné vytáhnout šrapnely z nebohých vojáků. Ty musíme vytáhnout z těla kleštěmi tak, aniž by se hráč dotkl stěny tunelu, jinak následuje smrt pacienta a hra nás navíc poníží nápisem "Ferret Face".

Vítězí ten hráč, který jako první nasbírá 999 bodů. Hra obsahuje lehce rozdílný mód, kdy je nutné chytat vojáky z prolétajících letadel. Cíl hry však zůstává stejný.