Ačkoliv se vlastně jedná o hru dětskou, z hlediska zábavnosti a jedinečných nápadů, jak soupeřům zavařit, je vtipná a oddychová i pro odrostlejší hráče. Dodnes mě zmíněné nástrahy fascinují svým nápadem a originalitou. Vystřelení kotvy a její zachycení o záď soupeřova vozu a tím jeho zpomalení ve mně pořád vyvolává záchvat smíchu, stejně tak jako vypuštění oleje na dráhu před závodníka, který je vám v patách.

Hra obsahuje celkem 6 okruhů s jednotlivými 4 závody, kterých se účastní 5 soupeřů, přičemž každý okruh je pod vedením zkušeného šampióna, kterého po pár trénincích není zase tak těžké porazit. Závěrečný okruh obsahuje pouze jeden jediný závod, který se výrazně liší tipem tratě, jejím prostředím a nemálo obtížností.

Co dodat? Kdo by si chtěl vyzkoušet absolutní kontrast současných závodních simulátorů, nostalgicky zavzpomínat na samé začátky tohoto typu her, ale přitom si užít velmi dobrou zábavu a slušnou hratelnost, věřím, že by se i po letech u této hry určitě nenudil.

Pro: stále skvělá zábava, originálně vymyšlené nástrahy, hratelnost, ucházející grafika

Proti: horší dostupnost hry v současné době

Lego Racers byl a stále je solidní zábavou u které se alespoň nachvilku určitě pobavíte. Možnost sestavit si vlastního jezdce či auto je pěkná a určitě sbírání kostiček za které dostáváte rakety, teleport, provaz atd. je takové pěkné zpestření. Tak vysoké hodnocení dávám kvůli nízkému věku kdy jsem to hrál a tak moje hodnocení tehdy asi nebylo zcela objektivní.

Pro: Stavba vozidel a jezdců, kostičky

Proti: ???

Lego Racers byla solidní zábava, vzpomínám na ten pestrý startovní rošt. Stavba vlastního auta byl také zážitek. Zkoušíte, stavíte, dolaďujete a hodina uběhne jako voda, a to jste ještě neodjeli ani závod. Systém zbraní ala Rollcage plus postupné sbírání kostek stejné barvy k ještě silnějším zbraním. Hra byla celkem jednoduchá, svižně odsýpala, málokdy jste museli opakovat závod, až... až na závěrečného bosse, ten mi dal zabrat. Málokdy si stěžuju na přehnanou obtížnost, ale tady to bylo proti ostatním tratím opravdu markantní.

Pro: Systém zbraní, stavba vlastního vozítka

Proti: Nevyvážená obtížnost (hlavně "závěrečňák")

Lego Racers jsou jednuduché arkadové závody se spoustou možností. První věc kterou začnete je stavba auta - je celkem jedno jak ho postavíte, na jízdní vlastnosti to stejně nemá vliv. Další věc je kampaň a tím pádem i mapy - ve hře jich je celkem dost, většinou obsahují různé zkratky které můžete využívat jak vy tak vaši soupeři. Boužel se pozdšji opakují, jedete je totiž z obráceně, z druhé strany.

Další podstatnou věcí jsou v lego racers zbraně. Je asi 6 typů + další dvě možná vylepšení takže jich je celkem dost. Celkově jsou lego racers povedenou závodní hrou se spoustou zajímavých věcí, pěknou grafikou a hudbou. 70%

Pro: hratelnost, spousta map a zbraní, grafika a hudba

Proti: některé mapy se opakují, závěrečný boss

Lego Racers je arkádová závodná hra nesúca sa v duchu Mario Kart, Wacky Wheels, Crash Team Racing a mnoho iných prevedená do LEGO podoby s nejakými tými vlastnými vychytávkami.

Nájdeme tu všetky atribúty spomínaných hier od power-upov, bizarných postáv, variabilých prostredí až po rýchlu hrateľnosť.
V čom sa táto hra od svojich konkurentov odlišuje možnosť vytvoriť si vlastného jazdca a auto z LEGO kociek. Ide zrejme o najväčší tromf celej hry, pretože v jednoduchom (a občas trochu ťažkopádnom) editore si môžte vytvoriť stroj presne podľa svojho gusta. Máte chuť pretekať v stredovekom voze? Žiadny problém. Alebo dáte prednosť skôr namakanému šporťáku? Všetko závisí len od Vás a Vašej kreativity. Navyše, ak zrovna nemáte žiadne nápady, môžte si vybrať z prednastavenej ponuky. Možností je teda mnoho.

Postup hrou je vcelku jednoduchý, ovládanie je intuitívne, súperi sú Vás dokážu správne vyhecovať takže z hrateľnostnej stránky nemôžem vytknúť naozaj nič.
Jediné, čo mi trocha vadilo, bola krátkosť kampane pre jedného hráča a multiplayer iba v režime split-screen. Je to škoda, pretože na LAN párty a podobné multiplayerové udalosti by to nebolo na škodu. No čo už.

Technické spracovanie je, keďže ide o hru z LEGA, pochopiteľne "kockaté" a navyše pri už tak pomerne starej hre, ktorá je pôvodom z konzol by kritika grafického feelingu naozaj nebola na mieste.

Zhrnutie:
Jednoduchá arkádová závodná hra vhodná pre všetky vekové kategórie. Čo viac si priať?

Pro: hrateľnosť, editor, jednoduchosť, power-upy

Proti: absencia internetového/sieťového multiplayeru, krátka kampaň