Po třech letech od propuknutí bojů na východní frontě se v rámci třetí hry od Blackmill Games podíváme na italskou frontu. Zde spolu svedly dlouhosáhlé boje armády Itálie a Rakouska-Uherska. Isonzo nás zavede do aplských vrcholků tyčících se nad meandry stejnojmené řeky. Z nich budou kulky svištět směrem do údolí a naopak z něj směrem do kopce a to za ozvučení hry v italštině a nutno podotknout, že velice srdceryvného. Stejně jako v předcházejících dvou dílech, i zde nás čekají realistické boje kde jedna rána, maximálně dvě, rovná se smrt.

Tentokrát strávíte drtivou většinu bojů v režimu Offensive. Jde v podstatě o kombinaci módů Rush a Operations známé ze série Battlefield. Úkolem je z pozice útočníků dobýt nepřátelský sektor a to obsazením stanovišť nebo jejich vyhozením do vzduchu v závislosti na typu stanoviště. Po získání sektoru jsou nepřátelé nuceni se stáhnout a následuje totéž v bledě modrém až dokud nevytlačíte protivníka z mapy. Z pozice obránců máte za úkol odrazit nepřátelské útoky a zabránit protivníkovi získat sektor. Pokud se bránící straně povede pobít všechny dostupné nepřátelské jednotky, mise je vaše. Offensive se dále dělí na boj právě v horách, v horských pevnostech a poté právě v nížině řeky Isonzo a okolních vesničkách. Můžete očekávat ještě větší příliv zejména útoků zhora. Budou na vás padat minomety, občas vás zkropí letadlo bombami a podobně. V hornatém terénu se budete muset vypořádat s převýšením, kdy bude mít protivník výhodu při útocích z údolí a naopak. Rovněž vás ve hře čeká řada novinek.

Přibyla například nutnost léčení sebe sama během krvácení v případě zranění od vzdálenějšího výbuchu nebo postřelení z pistole. Naštěstí máte obvazů opravdu hodně, takže jimi rozhodně nemusíte šetřit. Pokud se na obvázání vykašlete, jednoduše vykrvácíte. Je to jako byste ignorovali plynovou masku v místě zamoření plynem. Další novinkou je možnost opevnit se proti nepřátelskému útoku pomocí drátů, pytlů s pískem, vystavěním kulometných hnízd, míst pro znovuobjevení spolubojovníků a podobně. Mapy jsou o něco menší než v Tannenbergu a i hráčů je nyní o něco méně. Osobně toto kvituji, jelikož větší počet hráčů by z bojiště udělal ještě větší chaos než občas může být. Co se týče tříd - ve hře je jich šest. Každou třídu si hraním postupně odemykáte a to jak její zbraně, tak i například schopnosti. Můžete třeba snížit týmu čas pro znovuobjevení se na mapě a podobně. Zbraní je zatím málo, ale v budoucnu by měli být přidány nové v rámci DLC zdarma.

Největším neduhem hry je opět její vydání jako samostatného titulu a ne DLC. To vede ke tříštění hráčů mezi tři samostatné hry. I zde se dá proto očekávat po určité době pokles hráčů a jejich nahrazení boty. Opět chybí větší účast vojenské techniky, i když s tanky byste si v horském prostředí moc neužili. Můžete si alespoň čas od času povolat palebnou podporu v podobě útoku bombardéry. Dále není k dispozici žádná kampaň, která by hře také mohla přilíkat hráče. I přesto Isonzo funguje jako solidní výukový program Velké války. Pomáhají k tomu i realistické zbraně a zejména uniformy a dále textové popisky k jednotlivým misím. Hra je rozhodně tím nejlepším, co virtuální bitvy první světové války nabízejí za velmi příjemnou cenu. Grafika šla ve srovnání s předešlými tituly výrazně vpřed.

Pro: další várka výživných přestřelek, atmosféry, hutného ozvučení a krvavých bitev, italská fronta, léčení, lepší grafika, boje v kopcovité krajině, vylepšování tříd, přijatelná cena

Proti: opět formou samostatné hry a ne DLC a tudíž další dělení hráčů, minimum vojenské techniky, potenciální odliv hráčů v budoucnu