V noci dohráno. Nakonec jsem musel udělit těch 80%, protože ty hlavní mise mě bavily všechny. Sice jsem se trochu pozvtekal u hlavního bosse, ale zase tak těžký nebyl. Celková filmovost se mi líbila a příběh, i když nebyl moc složitý a tak trochu v něm byla řada klišé, tak se mi líbil.

Zbytek jako gameplay prostě luxus. Tak a ještě jsem stihl rozjet i Uncharted: Lost Legacy. Nathan bude chybět, ale tak co se dá dělat.
Tak je to luxusní hra. Splnil jsem všechno vedlejší a teď jedu čistě příběhovou linku. Je to sice trochu vtipné, jak řekne na borce, že ten je tu nový a přitom už jich zrubal desítky ve vedlejšácích, ale to už nevadí. Aspoň mě neobtěžují respawnující se vojáci během misí a můžu plnit jen to potřebné. Mise jsou pak i lehčí, protože mám všechny upgrady a jsem přeskillovaný, což vůbec nevadí a to se mi na hrách s RPG prvky právě líbí.

Jinak už tedy valím čistě tu příběhovou linku a líbí se mi to, tak jsem zvědavý, co mě tam ještě čeká. A město fatk luxusně zpracované. Není velké a dá se speciální schopností prosvištět poměrně rychle, ale o to hezčí je a to je jedině dobře.

EDIT: Původně jsem chtěl dát jen 70%, ale teď uvažuji už o 80%, ale nesmí mě hra něčím zklamat v hlavní lince. Nějakou debilní misí nebo debilním přehnaným respawnem, za což u her běžně strhávám.
Homefront: Revolution je hra, kterou mi to dost připomíná. Ne, že by to bylo to samé a určitě jsou to dost odlišné hry, ale obojí má místy hodně krásnou grafiku a celkově to prostředí a urbanistika města jsou si moc podobné a graficky je si to fakt docela podobné a hlavně v noci to exceluje. A další věc je ten mechanismus zabírání města. Jsou tu sice trochu odlišné vedlejšáky, ale prostě to zabírání stylem zničení základny, rozbíjení kamer, zabití agenta, likvidace dronů a postupné procentuální zabírání či osvobozování území je tady hodně podobné.

Jinak příběhově a filmově se mi to hodně líbí a celkem mě to táhne dopředu, i když se přiznávám, že více plním jen vedlejšáky a občas se posunu v příběhu. Přesto jsem dost zvědavý, co přijde dál.

Akorát to ovládání je asi trochu horší. V prvních dvou dílech jsem nepřátele drtil jednoho za druhým a mířilo se krásně. Tady je to takové moc rychlé i s nejníže nastavenou sensitivitou a to míření je trochu zmatené zbrklé a moc mi nevyhovuje.

Přesto je ale tahle hra velký pokrok a rozhodně mě baví více než předchozí dva díly.

A co se týče hlavního hrdiny, tak už to není takový borec jako Cole, ale je dost charismatický a jiný. Takový frajírek a chuligán, což se mi vlastně i docela líbí. Hraji jinak za toho dobrého, takže žádný Infamous.