Holiday Maker

1988

Beady Island je malý ostrov u amerického pobřeží s příjemným podnebím, veskrze prázdninovou klidnou atmosférou a milými obyvateli. Právě sem na několik dní přijíždí čtveřice přátel, aby nasála sluneční paprsky a užila si chvíle klidu daleko od ruchu velkoměsta. Hladinu bezstarostnosti na ostrově naruší mysteriózní smrt v prázdninovém kempu. Navíc jeden ze známých našich přátel zmizí beze stopy a kolem naší skupiny začíná být rušněji, než by jí bylo milo. Kamarádi jsou vtaženi do dobrodružství, které vyžaduje jejich aktivní účast a na vlastní pěst zahajují pátrání po původu všech podivných událostí.

Napínavá textová adventura s point 'n click prvky vás vpraví do role jednoho z přátel, které čeká množství detektivní práce, hledání stop a důkazů. Vizuálním zpracováním hra připomíná bohatě ilustrovaný román, na jehož směřování se aktivně podílí hráč samotný. Napínavý příběh je rozdělen do jednotlivých kapitol, ovládání pak neprobíhá pomocí zadávání textu, jak jsme zvyklí u textovek, ale volbou různých možností akce, jež jsou rozděleny do řady nabídek. Ze zdánlivé změti kapitol hráč musí najít "východ", k čemuž by mu měl stačit zdravý lidský přístup a studium napínavého textu nacházejícího se na pravé straně obrazovky.