Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hlípa

1989
1990
1992
75
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hlípa je bludišťová hra od Karla Šuhajdy (vytvořená v rámci 4004/482 ZO Svazarmu). Hra původně vznikla pro PMD85, ale dočkala se portu na MZ800 a Atari ST. Zajímavostí je, že každá verze je jinak barevná. Hra je však známá hlavně díky původní verzi a vzhledem k propracované animaci a velikosti světa je označována za nejkomplexnější hru pro PMD85.

Příběh se odehrává na planetě Danepa. Zde existují dva národy. První jsou Hlípy, jakési améby. Jejich soupeři jsou Sivramové. Ti se skládají z pracujících, i když nepříliš chytrých Falmonů a nepohyblivých, ale chytrých Ploxonů (vypadají jako korunky). Hlavní postavou je Hlípa, která se dostala do hlavního města Sivramů. Cílem je najít všech 6 Ploxonů a zničit je. Ploxoni se rozpadnou při doteku s Hlípou. Je však nutné se vyhýbat Falmonům, protože jejich dotek vysuší Hlípu a ta umírá. V momentě, kdy hráč najde všechny Falmony, tak hra končí. Celé město je však ohromné a najít všechy Ploxony není vůbec jednoduché.

Hra obsahuje i budík, který si hráč může nastavit, aby mu dal vědět, že má přestat hrát. Taktéž je třeba mít na paměti, že když si hráč na chvíli někam odskočí, tak se Hlípa začne sama pohybovat a může tak hráči pěkně zavařit.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.