Hägar the Horrible

akce > plošinovka *
1991 Amiga
listopad 1992 C64
, (C64 verze)
"Hägar Hrozný" je klasickou skrolovací plošinovkou, která byla vytvořena podle komiksu Dika Browna ze 70. let. Jejím hlavním hrdinou je obtloustlý vikingský válečník snažící se uspokojit touhy a tajná přání své ženy. Vybaven mečem a koženým štítem usedá Hägar do vikingského drakkaru a na osmi ostrovech hledá předměty ze seznamu své milované manželky.

Kromě úkolů své ženy Helgy náš barbar pátrá i po dalších předmětech v podobě extra životů, kouzelných nápojů a energetických koulí nebo dalších zbraní, seker a kopí proti nepřátelům. Těmi se jednotlivé úrovně jen hemží a Hägarův meč tak nikdy dlouho nezahálí. V průběhu soubojů je možné zbraně uložené v inventáři měnit a z meče jde na několik okamžiků vytvořit superzbraň. Po poražení bosse v každém levelu následuje návrat na domovský ostrov. Nejsou-li předměty ze seznamu kompletní, posílá nespokojená Helga svého muže zpět, aby našel to, co jí ještě chybí ke štěstí.