Gryphon Knight mě zaujal hned ze začátku svým zasazením shoot’em up do fantasy prostředí, kdy většinou tento žánr patří sci-fi ve vesmíru nebo stíhačkám. Pixelová grafika utváří atmosféru starších her stejně tak hudební doprovod.

Hratelností se drží standartu pro tento žánr kdy jednotlivé mise nabízí různé prostředí každé se svými specifickými nepřáteli a bossy. Za úspěšné mise a hlavně komba kdy bezchybně likviduje davy nepřátel na obrazovce si hráč přijde  na peníze které vylepšují jak hrdinu, tak i zbraně, runy, lektvary.

Vyšší obtížnosti nabízí lepší finanční odměny, ale kromě tužších nepřátel a méně checkpointů a životů, trestají i tvrdě za neúspěch strhnutím velké částky peněz. Délka hry by mohla být o něco větší těch 7 různých světadílů se 14 bossy pěkně uteče a je tady konec.

Autoři sázejí spíše na opakování na větší obtížnost, snahu vysbírat vše a vylepšit to za nasbírané peníze. Plus zlikviduj daný počet konkrétní zbraní atd... Ale to už je spíše záležitost trofejí, tady se na platinu ani nekoukám protože chuťovky jako speed run za 2 hodiny nebo hra kdy neutratíte za jediný upgrade a jede jen se základní zbraní jsou pro mě nereálné.

Ani nevím kde jsem hru poprvé zahlédl jestli jen ve slevách nebo se mihla v nějakém indii videu, ale jsem rád že jsem si jí zahrál. Tento kousek od malinkého brazilského studia je dosti zapadlý a je to škoda. U nás jsem žádnou recenzi nenašel a 9 na Steamu. Takže aspoň tady doporučení.
Mohl bych napsat že jsem čekal více, ale čekal jsem? Ne, tahle hra mě nijak nepřitahovala a při hraní ani nijak nepřekvapila. Něco co by mohlo být úplně nádherně ztvárněno je odfláknuto rádoby pixel-artovým vizuálem kdy je detailních jen pár hlavních postav na obrazovce a zbytek je v naprosto jiném, do očí bijícím rozlišení které by bylo taky rádo dobře pixelovaté.

Ok, takže vizuál celkem nic moc, zachrání to snad hratelnost? Obávám se že ne, hra nepřináší v rámci žánru nic převratného. Naopak, chvílemi prudí svým špatným ovládáním kdy se snažíte vyhnout se blížícím nepřátelským jednotkám, načež se začnete přesouvat na již dříve navštívenou obrazovku. To protože to hra vyhodnotila jako váš záměr. Získané zbraně od hrdinů které jste zbavili prokletí jsou generické, ničím zajímavé a za chvilku nevíte co jste od koho kde získali. Příběh je vyloženě nudný a ničím nezaujme, vizuál taktéž.

Za sebe nenacházím jediný důvod proč hru koupit a hrát.